04 Mayıs 2007
         

Yavuz Özüstün anısına bir dünya prömiyeri

03 Mayıs 2007

Gerçekleştirdiği her konserde klasik batı müziği eserlerine olduğu kadar Türk bestecilerin eserlerine de yer veren Orkestra İstanbul 3 Mayıs'ta CRR'de bir konser verecek. Ünlü keman sanatçısı Cihat Aşkın'ın solist olarak katılacağı konserde, şef Oğuzhan Balcı'nın bestelediği keman konçertosunun dünya prömiyeri gerçekleştirilecek. Konser aramızdan ayrılan değerli müzik adamı Kemani-Bestekâr Yavuz Özüstün'ün anısına yapılacak.

CRR Konser Salonu, Orkestra İstanbul, 3 Mayıs 2007, 20:00
Orkestra İstanbul her konserinde klasik batı müziği eserlerine yer verdiği gibi Türk bestecilerin eserlerine de özellikle yer ayırmaktadır. Bu doğrultuda orkestra 3 Mayıs akşamı verecekleri konseri 15 Ocak 2006 tarihinde aramızdan ayrılan değerli müzik adamı Kemani-Bestekar Yavuz Özüstün'ün anısına gerçekleştirecek. Konser ayrıca Şef Oğuzhan Balcı'nın bestelediği keman konçertosunun dünya prömiyerinin gerçekleşmesi açısından da önem taşımakta. Geceye ülkemizin adını dünya müzik arenasında lâyıkıyla temsil eden ünlü keman vitüozu Cihat Aşkın solist olarak katılacak.

14 ve 11 YTL olan konser biletleri Biletix gişelerinden, www.biletix.com adresinden, Biletix Çağrı Merkezi'nden (0 216 556 98 00) ve CRR Konser Salonu gişesinden temin edilebilir.

Diğer Müzik Haberleri
Koçani Orkestra garajistanbul’da
McCartney'nin yeni albümü yolda
Ateş gibi konser
Dj Tarkan Binboamania Dj Tour 2007 Etkinlikleri'nde
HAYKO Cepkin "Tanışma Bitti"
Genç grup EVO Trio, Bükreş Uluslararası Caz Yarışmasına gidiyor..
Ayşe Tütüncü - Söyleşi
Burhan Öçal ve İlhan Erşahin Ghetto'da
Birinci ol da gel Shekerim!
Sessiz güzel Mandy suskunluğunu bozdu