23 Eylül 2007
         

İlişkili haberler
Etkinlik programı

İstanbul'da yarın dans başlıyor!

19 Eylül 2007

Yarından itibaren İstanbul'u dans heyecanı saracak. 30 Eylül'e kadar devam edecek uluslararası çağdaş dans festivali 'iDANS' için 15 ülkeden 17 koreograf İstanbul'da buluşacak.

imeras Kültür Vakfı, yarından itibaren 'iDANS' adı altında uluslararası bir çağdaş dans festivali düzenliyor. Festivalde, 15 ülke 17 koreograf ve 26 gösteri yer alıyor. Festivalde; Türkiye, Fransa, Belçika, Pakistan, ABD, Portekiz, İsrail, Hollanda, Filistin, Almanya, Norveç, Macaristan ve Tayland'dan çağdaş dans/performans alanının önde gelen sanatçıları 'solo' çalışmalarını sergileyecek.

'aKabı'YA ÖZEL

'iDANS'ta sanatını icra edecek isimler arasında; Jerome Bel, Xavier Le Roy, Vera Mantero ve Rui Horta gibi 'çağdaş dans'a yön veren koreografların yanı sıra Julia Cima, Pichet Klunchun, Julie Nioche, Adva Zakai ve Eszter Salamon yer alıyor. Türkiye'de 'çağdaş dans'ın kurucularından Aydın Teker'in, önemli Avrupa festivallerinde yer alan 'aKabı' adlı çalışması da, Türkiye'de ilk defa 'iDANS'ta seyircisiyle buluşacak. 23 ve 24 Eylül tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda sergilenecek olan 'aKabı', festivalin solo olmayan tek özel gösterimi.... Bilgi için:0216 556 98 00

Diğer Sahne Haberleri
'Peter Pan' ve ekibi yakında İstanbul'da!
Amatör tiyatro ruhu yeniden canlanıyor
Dans ediyorum, öyleyse varım
Bolşoy Bale Yıldızları Türkiye'de sahne alacak
Bir çiftin başından geçenler bu oyunda...
İstanbul Devlet Tiyatrosu, 2 Ekimde perdelerini açacak
Bıçkın bir delikanlıydı geneleve çaycı oldu!
Anadolu Ateşi bugün Aspendos'ta olacak
Ataseven vefat etti
Tiyatrocu Güngör anıldı