12 Ekim 2007
         

Tiyatroyu çok özledim döndüğüm için mutluyum

12 Ekim 2007

Rahatsızlığı nedeniyle tiyatro sahnelerinden 5 yıldır uzak kalan tiyatrocu Erol Günaydın, Nokta Tiyatrosu'nun yeni sezon oyunu 'Namussuzum ki, Namusluyum' adlı komedi ile seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor. İşte 55 yıla yakın süredir tiyatro ile iç içe olduğunu ancak geçirdiği ameliyat sonrasında tiyatroya ara vermek zorunda kaldığını söyleyen Günaydın'ın anlattıkları:

EZBERLEMESİ KOLAY!


* Oyundaki rolü yönetmen Abdullah Şahin'in daveti üzerine severek kabul ettim. Tiyatroyu çok özlediğim için 'Hadi ben de oynayayım' dedim. 'Biraz seyircinin huzuruna çıkayım, biraz moralim düzelir, kendime gelirim' diye de kabul ettim. Oyunda, tekerlekli sandalyedeki bir ihtiyarı canlandırıyorum. Bu ihtiyar, şeker yiyor, marşlar söylüyor. Yani oyunda repliğim az.

* En son 5 yıl önce Ferhan Şensoy ile 'Don Kişot'ta oynadım. Ramazan Şenlikleri kapsamında da Taksim'de seyircilerin karşısına çıkarak eski İstanbul'u anlattım. Uzun süreden sonra şimdi ilk kez seyirci ile karşılaştım ve heyecanlandım. Tiyatroya birden bire ara vermiştim. Tiyatroyu çok özledim, çok seviyorum...

Diğer Sahne Haberleri
Türklerin namus cinayeti tiyatro oyunu yapıldı
Kuklalar cuma günü Cevahir'i sallayacak
Mevlana'ya Londra'da dillere destan kutlama
"Özsoy" operası başkent sahnelerinde
Akbank Sanat, Yeni Kuşak Tiyatro Şeylerin Şekli
Devlet Opera ve Balesi perdelerini açıyor
Hayaletlere değil sizlere oynamalıyız!
Sema gösterisi bugün Carousel'de
Ankara'dan geldiler izleyiciyi sevindirdiler
Özel tiyatrolar perdelerini açıyor