12 Ekim 2007
         

  Akbank Sanat, Yeni Kuşak Tiyatro Şeylerin Şekli

08 Ekim 2007

Akbank Sanat yeni sezonda tiyatro severlere yeni bir oyunla merhaba diyor; şeylerin şekli...

Sanat yapın, tamam, ama asıl dünyayı değiştirmeye çalışmayın" böyle demişti sanat hocam. Bende o günden beri neyi değiştirebilirim diye düşündüm ve buldum...Sanat adına ne kadar ileri gidelebilir? Sınırı nedir? Ya aşk adına neler feda edilebilir. Aşkın ve sanatın birlikte irdelendiği bu çarpıcı oyun, aynı üniversitede okuyan iki çiftin karmaşık ilişkilerini göz önüne seriyor.

Mehmet Ergen'in çevirip, yönettiği oyunda, Esra Bezen Bilgin, Betul Çobanoğlu, Deniz Celiloğlu ve Bartu Küçükçağlayan rol alıyor. Oyunculardan Esra Bezen Bilgin geçen yıl Yeni Kuşak oyunu Aşk Delisi Oyunu ile Sadri Alışık ödülünü kazanmıştı. Bartu Küçükçağlayan ise halen Binbir Gece dizisinde rolalıyor. Betul Çobanoğlu Yağmur Zamanı ve Biz Size Aşık olduk dizilerinde yeralmıştı. Deniz Celiloğlu'nun ise ilk profesyonel deneyimi

"Şeylerin Şekli" son yılların en çok ses getiren yazarlarından biri Neil Labule'nin bir oyunu. Labule , bir çok eleştirmene göre Amerikan tiyatrosunda Mamet ve Shepberd'i izleyen en önemli oyun yazarı. Oyunlarından bazılarını Bash, Some Girls, This is How İt Goes, filmlerinden bazıları, Your Friends and Neigbours, Nurse Betty, Nurse Betty, In the Company of Men şeklinde sıralamak mümkün.

Oyun, 10 Ekimden itibaren her Çarşamba saat: 20:00'de tiyatro severlerle buluşacak.

Diğer Sahne Haberleri
Tiyatroyu çok özledim döndüğüm için mutluyum
Türklerin namus cinayeti tiyatro oyunu yapıldı
Kuklalar cuma günü Cevahir'i sallayacak
Mevlana'ya Londra'da dillere destan kutlama
"Özsoy" operası başkent sahnelerinde
Devlet Opera ve Balesi perdelerini açıyor
Hayaletlere değil sizlere oynamalıyız!
Sema gösterisi bugün Carousel'de
Ankara'dan geldiler izleyiciyi sevindirdiler
Özel tiyatrolar perdelerini açıyor