18 Temmuz 2008
         


"Çocuk"ca dans atölyeleri, 21 Temmuz - 22 Ağustos
Dancentrum Dans Platformu, 7-14 yaş grubunun kişisel gelişimlerini destekleyici dans içerikli atölye ve eğitim programlarının ilkini 21 Temmuz - 22 Ağustos 2008 tarihlerinde düzenliyor.
İstanbul Modern'de yaratıcı atölye zamanı
Eğitim Sponsoru Garanti Bankası’nın katkılarıyla, yaz tatilinde 6-13 yaş arasındaki çocuklara yönelik 1 Temmuz - 29 Ağustos tarihleri arasında dokuz ayrı etkinlik gerçekleştirilecek.
"Sokak Festivali", 30 Mayıs-1 Haziran
Uluslararası İstanbul Bienali tarafından, Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu'nun desteğiyle yürütülen "Kültür Hareketi" başlıklı proje Anadolu'nun farklı kentlerinde devam ediyor. Sanatçı, akademisyen ve sanat eleştirmenlerinin katılacağı söyleşiler ve video gösterimleri gibi etkinliklerden...
Dünya Şiiri Kültür Başkenti'nde
13-17 Mayıs tarihleri arasında yapılacak Uluslararası İstanbul Şiir Festivali 14 ülkeden 20 yabancı şairi ağırlıyor.
Art Show 2008 Sanat Galerileri Buluşması-3
18 sanat galerisinden 90 sanatçının eserlerini bir araya getirecek olan "Art Show 2008 Sanat Galerileri Buluşması- III", Mustafa Kemal Merkezi Beşiktaş Çağdaş'ta 25 Nisan- 4 Mayıs 2008 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
13. İzmir Kitap Fuarı, 19-27 Nisan
Bu yıl on üçüncü kez Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş ve Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile, Uluslararası İzmir Fuar Alanı’nda düzenlenen İzmir Kitap Fuarı, 19 Nisan 2008 Cumartesi günü açılıyor.
Ankara Kitap Fuarı, 22-30 Mart
Eylül Fuar tarafından organize edilen "Ankara Kitap Fuarı" , bu sene 22 – 30 Mart 2008 tarihleri arasında, Ankaralılara kapılarını açacak
12. EMITT Fuarı, 14-17 Şubat
Turizm profesyonelleri, sektör çalışanları ve tatilcilerin artan ilgisiyle her geçen yıl büyüyen EMITT Fuarı (Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı), 14-17 Şubat 2008 tarihleri arasında TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenleniyor. Bu yıl 12. kez düzenlenecek olan...
Ailece Sanat: "Seyahatname"
İstanbul Modern, Cihat Burak Retrospektifi'ne paralel olarak Garanti Bankası'nın sponsorluğunda "Seyahatname" başlıklı bir eğitim programı gerçekleştiriyor. 6-13 yaş arası çocuklar için düzenlenen etkinlik 23 Marta kadar sürecek.
Akbank Sanat Ocak ayı atölyeleri
2008 yılının ilk ayında Akbank Sanat Çağdaş Sanat Atölyesi birçok etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Bütün ay boyunca devam edecek etkinlikler ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. Ancak katılımlar sınırlı sayıda tutulduğundan dolayı bir an önce rezervasyon yaptırmakta fayda var.
4. Avrupa şiir yarışması başladı
Platform Dergisi tarafından, şiiri sevdirmek, şiir yazmayı özendirmek ve Türk edebiyatına yeni yetenekler kazandırmak amacıyla, düzenlenen geleneksel Avrupa Şiir Yarışmalarının 4.cüsü başladı
31. Dönem Türsak Sinema Seminerleri
Sinema severler tarafından her yıl heyecanla beklenen, konularında uzman akademisyenler ile sinema sektörünün deneyimli ve saygın isimleri tarafından verilen "Türsak Sinema Seminerleri"nin 31'incisi 1 Aralık 2007 - 8 Mart 2008 tarihleri arasında düzenleniyor.
Akademi Neo eğitime başlıyor
Sanat - Tasarım - İletişim alanlarında gençlere nitelikli eğitim sunmayı hedefleyen Akademi Neo, 3 Aralık'ta Taksim'deki binasında eğitime başlıyor.
Diğer etkinlikler için yıl seçiniz.