18 Temmuz 2008
         


19. Most Açıkhava Konserleri
İstanbullu müzikseverlerin her yaz büyük heyecanla beklediği Most Açıkhava Konserleri bu yılda Türkiye’nin ve dünyanın önemli seslerini Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda konuk etmeye hazırlanıyor.
Judas Priest ilk kez İstanbul'da!
Dünyanın yaşayan en büyük metal grubu kabul edilen JUDAS PRIEST, ilk İstanbul konseri 13 Temmuz Pazar akşamı Turkcell Kuruçeşme Arena’da olacak.
Metallica, 27 Temmuz
Dünyanın en büyük rock grubu Metallica, Türkiye'de üçüncü stadyum konserini Akbank exi26 ana sponsorluğunda 27 Temmuz 2008 Pazar günü verecek.
Lenny Kravitz, 30 Temmuz
4 yıl üst üste "En İyi Erkek Rock Vokal Performansı" dalında Grammy kazanan ve dünya çapında 20 Milyon albüm satışına ulaşan LENNY KRAVITZ son albümünün turnesiyle 15. Uluslararası İstanbul Caz Festivali kapsamında İstanbul'da!
Björk, 3 Ağustos
İzlandalı müzisyen, şarkıcı ve sinema oyuncusu 2. kez İstanbul'da! 12 kez Grammy ve Oscar'a aday gösterilen, tüm dünyada 15 milyondan fazla albüm satan Börık, farklı tarzı ve sahne performansı ile 3 Ağustos akşamı şarkılarını Kuruçeşme Arena'da İstanbul Boğazı'na karşı söyleyecek.
Festivallerin siren sesleri!
Efes Pilsen One Love Festival’i, Uluslararası İstanbul Müzik Festivali’ni, Uni Rock Festival’i ve Yalova Müzik Festivali’ni geride bıraktık, şimdi önümüzdekilere bakalım!
Massive Attack, 13 Temmuz 2008
Trip-Hop’un yaratıcısı efsanevi grup Massive Attack, Echoes Production imzasıyla 13 Temmuz 2008 günü Parkorman’da sahne alacak.
Electronica Festival İstanbul 2008, 11-12 Temmuz
Türkiye'nin ilk dans müziği festivali Electronica Festival İstanbul, 11 - 12 Temmuz 2008 tarihlerinde benzersiz sahne ve ışık şovlarıyla katılımcılara 5. yıl coşkusunu Parkorman'da yaşatmaya hazırlanıyor.
Masstival 2008, 4-6 Temmuz
4-5-6 Temmuz 2008 tarihlerinde Parkorman'da World Play Club sponsorluğunda gerçekleşecek olan Masstival, bu sene ikinci defa rock dinleyicisiyle buluşuyor.
Pink Martini, 5-15 Temmuz
Kendilerini "Dünyanın değişik köşelerinden melodileri ve ritimleri bir araya getirip, modern bir formda sunan müzik arkeologları" şeklinde tarif eden Pink Martini, yeni albümleri "Hey Eugene!"in Avrupa turnesi kapsamında 5, 6 Temmuzda Türkiye'de, 15 Temmuzda ise KKTC'de hayranlarıyla buluşuyor.
15. Uluslararası İstanbul Caz Festivali, 2-16 Temmuz
İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından Garanti Bankası sponsorluğunda düzenlenen İstanbul Caz Festivali bu yıl 15. yaşını kutluyor. 2 - 16 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek 15. Uluslararası İstanbul Caz Festivali, 40'a yakın konserle yine İstanbul'u bir caz kentine dönüştürmeye hazırlanıyor.
Efes Pilsen One Love Festival 7, 21-22 Haziran
Efes Pilsen One Love Festival, 21-22 Haziranda yeni mekanı santralistanbul'da festivalcileri eğlencenin doruklarına çıkaracak. Bu yıl yedincisi gerçekleşecek festivalde kapılar erken açılacak ve eğlence erken başlayacak. Yılın en uzun günü olan 21 Haziranda başlayacak organizasyonda yine dünyaca...
36. Uluslararası İstanbul Müzik Festivali
İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından Borusan Holding sponsorluğunda düzenlenen Uluslararası İstanbul Müzik Festivali, bu yıl 6 - 30 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek.
İf Performance Mayıs programıyla karşınızda
IF Performance hall, Mayıs ayında da Ankaralıları iyi ve kaliteli müzikle buluşturuyor. Beğeniyle dinlenilen sanatçıların yanı sıra daha yeni bir çok müzisyeni misafir ediyor
Kylie Minogue İstanbul'da
Şimdiye kadar çıkardığı 10 albümle ulaştığı milyonlarca satış ve dünya çapında hit olmuş birçok şarkısı ile tüm zamanların en iyi pop kadın vokalistlerinden olan seksi yıldız KYLIE MINOGUE, Advantage, Purple Concerts ve EPD organizasyon işbirliği ile 20 Mayıs tarihinde ilk kez İstanbul’a...
Dire Straits'in solisti Mark Knopfler ilk kez İstanbul'da!
Rock müzik tarihinin efsane ismi Mark Knopfler, 13 Haziran'da Turkcell Kuruçeşme Arena'da İstanbullu rock severlerle buluşuyor.
Uni-Rock Festival 2008, 20-22 Haziran
Bu yıl ilki düzenlenecek olan Uni-Rock Festival; rock severlere yalnızca müzik ziyafeti yaşatmayı değil, tatil havası tattırmayı da vaat ediyor. 20 - 22 Haziran 2008 tarihleri arasında Parkorman'da gerçekleşecek festival, yaklaşık 30 yerli ve yabancı müzisyeni konuk ediyor.
Travis, 27 Haziran
İskoçya'nın en önemli indie-rock gruplarından birisi olan Travis, Binboamania kapsamında ilk kez olarak Türkiye'de konser vermeye geliyor. 27 Haziran Cuma günü Parkorman'da düzenlenecek olan etkinlikte ayrıca İngiliz punk-rock grubu New Model Army, Mor ve Ötesi ve Sakin de sahne alacak.
Rock'n Dark Express ikinci kez yollarda... 11 Ocak - 3 Mayıs
Efes Dark "rock" dünyasına yeni yetenekler kazandırmaya devam ediyor...
Siemens Opera Yarışması 10. yılında!
Ülkemizde opera sanatının en önemli destekçilerinden Siemens A.Ş., bu yıl onuncusunu düzenleyeceği geleneksel opera yarışması ile Türkiye’nin bu alandaki genç yeteneklerini keşfetmeye ve amatör opera sanatçılarının kariyerlerinde yeni kapılar açmaya devam ediyor.
Tuborg 13. Roxy Müzik Günleri
13 yıldır Türkiye'nin her yerinden genç müzisyenleri bir araya getiren, yeteneklerini ortaya koymalarına fırsat veren Tuborg Roxy Müzik Günleri'nin 13'üncüsü 3 Mart Pazartesi gecesi Gevende'nin sahne aldığı konserle başladı.
MartfestODTÜ, 15 - 31 Mart
Bu yıl 5.si düzenlenecek olan MartfestODTÜ Festivali 15 Mart 2008 Cumartesi günü Alman Cazı Sergisi ile başlıyor. Cazdan rock'a, söyleşilerden dansa, birçok sanat dalını bir arada sunan festival, 31 Mart tarihinde sona eriyor.
CRR Nisan 2008 programı
Cemal Reşit Rey konser salonu Nisan ayında birbirinden değerli müzisyenleri konuk ediyor. Keman virtüözü Ida Haendel'in 1 Nisanda vereceği konserle başlayan etkinlik programı Ahmet Özhan'ın "Kutlu Doğum Konseri"yle sona erecek.
İf Performance Nisan programıyla eğlendiriyor
IF Performance hall, yeni sezonda da Ankaralıların iyi ve kaliteli müzikle buluşturmaya devam ediyor. Yeni sezonda IF sahnesine konuk olmuş ve beğeniyle dinlenilen sanatçıların yanı sıra daha yeni bir çok müzisyeni misafir ediyor
25. Uluslararası Ankara Müzik Festivali, 4-26 Nisan
24 yıldır Ankara ile özdeşleşen Uluslararası Ankara Müzik Festivali bu yıl 25'inci festival ile gümüş yılını kutluyor. 18 farklı ülkeden sanatçının yer alacağı festival, 4 - 26 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek.
Yaşayan efsane Chris De Burgh İstanbul'da
Pop Rock'ın yaşayan efsanesi ve aşk şarkılarının unutulmaz bestecisi Chris De Burgh 24 Mayıs 2008 tarihinde İstanbul Parkorman'da sevenleriyle buluşuyor
Julio Iglesias 27 Mayısta Boğaziçi'nde!
Dünyanın en popüler ses sanatçısı Julio Iglesias, Sinpaş Gyo'nun Bosphorus City Projesi'nin tanıtımı kapsamında 27 Mayısta İstanbul'da konser verecek...
İstanbul Modern'de "Gece Vardiyası"
Görsel sanatlar ile müziği buluşturan "Gece Vardiyası" isimli etkinlik, 1 Aralık 2007 - 23 Şubat 2008 tarihleri arasında sanat severlere yepyeni bir keyfin kapılarını aralıyor. Etkinliğe İstanbul Modern Sanat Müzesi ev sahipliği yapıyor.
Jan Garbarek, 22-23 Şubat
Ünlü Norveçli caz saksafon sanatçısı Jan Garbarek, dünyanın önemli caz virtüözlerinden oluşan grubuyla 5 yıl aradan sonra, 22 Şubat 2008'de İstanbul Türker İnanoğlu Showcenter ve 23 Şubat 2008'de ise ODTÜ Kongre ve Kültür Merkezi Kemal Kurdaş Salonu'nda Türk müzik severlerlerle buluşuyor.
5. Uluslararası JTI Jazz İzmir Festivali, 23 Ocak-16 Şubat
İzmir Filarmoni Derneği'nin organizasyonu ve JTI'nin sponsorluğuyla düzenlenen 5. Ulusararası JTI Jazz İzmir Festivali, geçmiş yıllarda olduğu gibi dünyaca ünlü caz ustalarını İzmirli müzik severlerle buluşturacak. 23 Ocak ile 16 Şubat 2008 arasında "İzmir'de All Jazz" sloganıyla düzenlenecek...
Spiritual Unity, 5 Şubat
Caz severlere müjde! İstanbulluların Caz Festivali'nden tanıdığı New Jerseyli caz gitar virtüözü Marc Ribot, trompette Roy Campbell, davulda Chad Taylor ve basta Henry Grimes'den oluşan dörtlüsüyle 5 Şubat Salı akşamı İş Sanat'a konuk oluyor.
15. İzmir Avrupa Caz Festivali, 5-15 Mart
İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı'nın (İKSEV) gerçekleştireceği 15. İzmir Avrupa Caz Festivali, 5-15 Mart 2008 tarihleri arasında İzmirli caz severler için zengin bir program sunuyor.
Diğer etkinlikler için yıl seçiniz.