18 Temmuz 2008
         

  Techno-Logic mixed by Ferhat Albayrak

17 Temmuz 2008

Türkiye'de Techno müziğin en önemli temsilcisi olarak kabul edilen, prodüksiyonları ve canlı performansları ile ülkemizi yurtdışında da başarı ile temsil eden Ferhat Albayrak, Techno-Logic ile Türkiye'de ilk defa gerçek anlamda yayınlanan miksli Techno derleme albüme imzasını atıyor. Çok özel bir miks tekniği ile 23 parçayı 79 dakikalık albüme sığdıran Ferhat Albayrak, "yayınlanmış- yayınlanmamış" kendine ait 11 prodüksiyonunu da bu derleme albümde elektronik müzik severlerin beğenisine sunuyor.

Techno-Logic ; Techno çünkü sadece saf %100 Techno, Logic çünkü matematiksel ve ruhsal olarak belli bir mantığı içerisinde barındıran bir müzik, Technologic çünkü teknolojik elektronik müzik, geçmişe, bugüne ve geleceğe dair...

20 senelik Techno klasiklerinden, henüz piyasaya çıkmamış çok özel promo parçalara kadar çok farklı bir sıralama ile dinleyicilere ulaşan Techno-Logic albümü, Ferhat Albayrak'ın kendi prodüksiyonları ile beraber, Russell Oliver, Sander Van Doorn, Greg Gow, Pascal Feos, Hertz, Inigo Kenneddy, Andrea Doria vs John Acquaviva, DJ Preach, Gerd gibi önemli Techno prodüktörlerinin parçalarını ve Carl Cox, Chris Liebing gibi starların remixlerini içeriyor.

Ferhat Albayrak DJ'lik kariyerine 1996 yılında İstanbul'da başladı. Uzun yıllar İstanbul başta olmak üzere, Ankara ve İzmir'in bütün önemli club, festival ve organizasyonlarında çaldıktan sonra, 2002 yılında FG 93,7 bünyesine katıldı. FG 93,7'nin düzenlediği festivallerde ve önemli partilerde binlerce kişiye performans gösterdi. 2006 yılından itibaren kendi prodüksiyonlarını gerçekleştirmeye başladı, 2007 ve 2008 yıllarında elektronik müzik dünyasının saygın ve önemli iki label'i olan Kanadalı Lost Records ve İngiliz Advanced Records'dan toplam 4 adet EP'si yayınlandı. 2007 yılında dünyanın en önemli elektronik müzik organizasyonu olan Global Gathering UK'de, Londra'da performans gösteren ilk Türk oldu. Yayınladığı parçalar, Carl Cox'un 2007 ve 2008 yıllarında 2 farklı derleme CD'sinde yer aldı.

Dj'liğe başladığı ilk zamanlardan itibaren tarzından ödün vermeyen Ferhat, müziğini Techno'nun bütün türevlerinin tutkulu bir harmanı olarak nitelendirmektedir.

Diğer Müzik Haberleri
Smith: Türkiye bir caz cenneti!
Mirkelam sahnede mutlu olmak ister!
Latin ritimleri sizi çok eğlendirecek!
Başvurular devam ediyor!
Müzikle Sulukule'ye destek veriyorlar
Haftanın albümleri
Bodrum'un konserli geceleri
Brooklyn ve klarnet, güçlerini birleştirince
Açıkhava'da Rebetiko
Zipunt ve Portecho bir yerde