18 Temmuz 2008
         

İlişkili haberler
Umut aşılamaya devam!

Smith: Türkiye bir caz cenneti!

18 Temmuz 2008 Öner ÖNGÜN

Dünyaca ünlü caz ve blues şarkıcısı Jocelyn Smith, yarın akşam Bodrum Antik Tiyatro'da Zülfü Livaneli ile vereceği konser için geldi.

BKM'nin organizasyonuyla Bodrum Antik Tiyatro'da düzenlenecek 'Yıldızlı Turkcell Geceleri'nin açılış konserini gerçekleştirecek olan Zülfü Livaneli ve ünlü caz blues şarkıcısı Jocelyn Smith konserden önce biraraya geldiler. Zülfü Livaneli, Jocelyn Smith ile ortak piyanist bir dostları vasıtası ile tanıştıklarını ve iki senedir birlikte çalıştıklarını söyledi. 'Aslan Kral' film müziği ile altın plak alan ve 11 Eylül saldırıları sonrasında yaptığı ilahi ile bütün dünya tarafından tanınan Jocelyn Smith, "Türkiye bütün caz sanatçılarının hayali. Tam bir caz cenneti" dedi ve Türkiye'yi Zülfü Livaneli sayesinde yakından tanıdığını anlattı.

NİHAT'I BEĞENİYOR
Şovmen Beyazıt Öztürk'e çok güldüğünü söyleyen Smith, milli futbolcumuz Nihat Kahveci'ye hayranlığını da "Jocelyn Nihat'a aşık" sözleriyle dile getirdi. Yarın akşam düzenlenecek konserin ilk bölümünde Zülfü Livaneli şarkılarını seslendirecek. İkinci bölümde ise Jocelyn Smith sahneye çıkacak ve konser, ikilinin 'Leylim Ley' şarkısını birlikte söylemesi ile son bulacak.

Diğer Müzik Haberleri
Mirkelam sahnede mutlu olmak ister!
Latin ritimleri sizi çok eğlendirecek!
Başvurular devam ediyor!
Müzikle Sulukule'ye destek veriyorlar
Haftanın albümleri
Bodrum'un konserli geceleri
Brooklyn ve klarnet, güçlerini birleştirince
Açıkhava'da Rebetiko
Zipunt ve Portecho bir yerde
Seksendört yollara düşmeye hazırlanıyor