18 Temmuz 2008
         

  Şarkıları hayatımıza sinen bir müzisyen: Erol Evgin

17 Temmuz 2008

Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen Park Buluşmaları kapsamında açıkhavaya çıkan "Ustalara Saygı" etkinliği, yorumladığı ve yarattığı şarkılarla 40'a yakın yıldır ruhumuzu besleyen müzisyenlerden Erol Evgin için gerçekleştiriliyor. Faruk Şüyün'ün hazırladığı ve yöneteceği "Ustalara Saygı Yaz Esintisi" toplantısı, Beşiktaş Belediyesi Abbasağa Parkı'nda, 21 Temmuz Pazartesi akşamı saat 21.00'den itibaren takip edilebiliyor.

Müzisyenliği, yorumculuğu, oyunculuğu, mimarlığı, ressamlığı, televizyonculuğu ile kültür ve sanat hayatımızda âdeta 'çok yönlü sanatçı' kavramının karşılığı olan Erol Evgin için düzenlenen etkinlikte, başrol, elbette şarkılara veriliyor. "İşte Öyle Bir Şey", "Sevdan Olmasa", "Seni Sevmek İbadetim", "Sen Unutulacak Kadın mısın", "Bir de Bana Sor", "Etme Eyleme" gibi şarkıların eşsiz yorumcusu için gerçekleşecek etkinlikte; Cahit Berkay, Coşkun Demir, Fuat Güner, Hakan Aysev, sanatçının oğlu Murat Evgin, Sibel Gürsoy, Suat Suna, Yasemin Uludoğan, Zerrin Özer ve Zeynep Alasya müziğin diliyle ustaya saygılarını sunuyor. Gecede sanatçılara Firuz İsmailov, Zafer Şanlı, Mertol Şalt ve Emir Özoğlu'dan oluşan Erol Evgin Orkestrası eşlik ediyor.

Ali Saydam, Prof. Dr. Bülent Özer, sanatçının mimar kızı Elvan Evgin Sheehan, Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal, Mahir Güven, Mustafa Oğuz, Nebil Özgentürk, Sunay Akın ve Zeynep Talu'nun Erol Evgin'in renkli sanat-hayat yolculuğundaki tanıklıklarını seyircilerle paylaşacağı gecenin sürprizi ise "Hisseli Harikalar Kumpanyası". 30 yıl kadar sonra yeniden seyirci ile buluşan ve başrolünü yine Erol Evgin'in canlandırdığı ünlü müzikal, 1980 versiyonundan görüntülerin yanı sıra son röprizinden Ethel Mulinas, Ezgi Mola, Metin Keçeci, Nevin Özlem, Nuri Gökaşan, Selahattin Taşdöğen ve Umut Kurt'un geceye katılımıyla bir kez daha seyircilerle buluşuyor. Müzikalin yönetmeni Haldun Dormen de gecenin bir başka konuğu.

Etkinlikte; Erol Evgin'in 25. Sanat Yılı kutlamasından, 2007 yılında açtığı resim sergisinden, çeşitli kliplerinden ve rol aldığı filmlerden kısa görüntüler de izleyicilere sunuluyor.

"Ustalara Saygı Yaz Esintisi", 4 ve 18 Ağustos'ta da sanatseverleri Abbasağa Parkı'na bekliyor.

Etkinlik: Ustalara Saygı -Yaz Esintisi / Erol Evgin
Tarih: 21 Temmuz Pazartesi
Yer: Beşiktaş Belediyesi Abbasağa Parkı
Başlangıç saati: 21.00

Diğer Müzik Haberleri
Smith: Türkiye bir caz cenneti!
Mirkelam sahnede mutlu olmak ister!
Latin ritimleri sizi çok eğlendirecek!
Başvurular devam ediyor!
Müzikle Sulukule'ye destek veriyorlar
Haftanın albümleri
Bodrum'un konserli geceleri
Brooklyn ve klarnet, güçlerini birleştirince
Açıkhava'da Rebetiko
Zipunt ve Portecho bir yerde