17 Eylül 2008
         


Troya Türkiye, 14-22 Kasım
Efsanevi Dans Topluluğu Anadolu Ateşi'nden yüzyılın dans projesi 14-22 Kasım'da İstanbul Gösteri Merkezi'nde canlanıyor...
Leyla ile Mecnun, 26-27 Eylül
Leyla ve Mecnun’un unutulmaz aşk hikâyesi bu kez müziğin büyüsüyle sarmalanarak 26 Eylül'de CRR Konser Salonu'nda sahne alacak.
Mamma Mia, 7 - 12 Ekim
Bütün dünyada 30 milyondan fazla seyirci tarafından izlenen Mamma Mia! Garanti Bankası’nın sponsorluğunda, BKM ve İKSV’nin organizasyonu ile Ekim ayında İstanbul’da olacak.
Alvin Ailey American Dance Theater, 17-19 Eylül
Dünyanın en tanınmış dans topluluklarından Alvin Ailey American Dance Theater, 50. yıl turnesi kapsamında İstanbul'a geliyor.
Bodrum Uluslararası Bale Festivali, 15 - 29 Ağustos
Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü organizasyonuyla 6. Bodrum Uluslararası Bale Festivali, bu yıl 15 - 29 Ağustos 2008 tarihlerinde sanatseverlerle buluşuyor.
"Koçum Benim", 15 Temmuz-5 Kasım
Tiyatro sanatçısı Ali Poyrazoğlu tarafından özel olarak kaleme alınan Koçum Benim gösterisi yola çıkıyor.Toplam 9 şehirde halka ücretsiz gösteri yapacak olan Ali Poyrazoğlu, Koçum Benim'le ilk gösteriyi 15 Temmuz 2008 Salı günü Bodrum Kale'de gerçekleştirecek.
2. Turkey Latin Fest, 20-22 Haziran
Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Turkey Latin Fest, İstanbul’da yüzlerce dans severi bir araya getirecek. Dünyanın her köşesinden gelen salsa ateşiyle sıcak Haziran gecelerini daha da ısıtacak olan 2. Turkey Latin Fest’in ilki yine İstanbul’da gerçekleşmişti.
22. Uluslararası İzmir Festivali, 9 Haziran-22 Temmuz
İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı'nın (İKSEV) düzenlediği 22. Uluslararası İzmir Festivali, 09 Haziran - 22 Temmuz 2008 tarihleri arasında gerçekleştiriliyor.
Bizim Tiyatro'dan "Olya"
Olga Benarito, doğumunun 100. yılında Bizim Tiyatro tarafından hazırlanan "Olya" isimli oyunla anılıyor. Benarito'nun devrime adadığı yaşımını anlatan oyun, 26 Nisan Cumartesi Kadıköy Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi'nde, 30 Nisan Çarşamba ise Şişli Belediyesi Kültür Merkezi - Haldun Dormen...
İstanbul Şehir Tiyatroları Nisan ayı oyun düzeni
İstanbul Büyüşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Nisan ayında; Kerem Yılmazer, Haldun Taner, Sadabad, Reşat Nuri, Ümraniye ve Gaziosmanpaşa Sahneleri olmak üzere toplam 6 sahnede oyunlarını seyirci ile buluşturacak.
"Sevgi Gönül Tiyatro Günleri", 14-24 Nisan
Koç Üniversitesi Tiyatro Kulübü tarafından bu yıl 7.si düzenlenen 'Sevgi Gönül Tiyatro Günleri', 14 Nisan 2008 tarihinde başlıyor. 11 oyunun sahneleneceği bu hüzün ve kahkaha buluşmasında, özel söyleşi ve atölyeler de gerçekleştirilecek.
Rusya'nın Altın Ayakları
Dünyaca ünlü bale topluluğu "BOLSHOI BALESİ", prima ve premier başdansçıları ile corps-de-ballet'den oluşan 36 kişilik dev kadrosuyla Türkiye'de ilk kez 3-4-5 Mayıs 2008 tarihlerinde yalnız 3 gösteri için TİM-Maslak Show Center'da
16. Uluslarararası İstanbul Tiyatro Festivali, 15 Mayıs-4 Haziran
İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından AYGAZ ve OPET sponsorluğunda düzenlenen 16. Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali 15 Mayıs - 4 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek.
ETİ Çocuk Tiyatrosu'nda 8. sezon
ETİ'nin çocukları ücretsiz olarak tiyatronun büyülü dünyasıyla buluşturduğu "ETİ Çocuk Tiyatrosu", 48 ilde 100 bin çocukla bir araya geleceği yolculuğuna başladı. Tiyatro, sekizinci sezonunu 3 Kasım Cumartesi günü "Alice Harikalar Diyarında" adlı müzikli oyunla açtı.
"Kırkıncı Kapıyı Açarsan"
Dansçı ve koreograf Talin Büyükkürkciyan'ın, kişisel geçmişiyle kendi tanıklıklarından yola çıkarak tasarladığı ve içinde farklı hikâyeler barındıran "Kırkıncı Kapıyı Açarsan" başlıklı çalışması, 19 Ocak Cumartesi ve 8 Şubat Cuma günleri saat 20.00'de Fransız Kültür Merkezi'nde sahne alıyor. Daha...
"Don Pasquale", 12-29 Şubat
Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi, 12 Şubatta ilk defa bir opera temsiline ev sahipliği yapıyor. İstanbul Devlet Opera ve Balesi tarafından sahneye koyulan "Don Pasquale" isimli ünlü İtalyan eser, 29 Şubat Cuma gününe kadar görülebilir.
10. ODTÜ Uluslararası Çağdaş Sanat Günleri, 5-8 Mart
Bu yıl 10'uncusu düzenlenecek ODTÜ Uluslararası Çağdaş Sanat Günleri; çeşitli temsil, atölye, panel, sunum, film gösterimi ve enstalasyonlardan oluşan zengin programını, 5 - 8 Mart tarihleri arasında Ankaralı sanat severlere sunuyor.
"Hanım Olan Hizmetçi", 3 - 15 Ocak
İstanbul Devlet Opera ve Balesi 2007-2008 sezonunda Giovanni Battista Pergolesi'nin "LA SERVA PADRONA" (Hanım Olan Hizmetçi) isimli İntermezzosunu sahneliyor.
Vinç üzerinde "Bir Delinin Hatıra Defteri"
Gogol'un klasik eserinden sahneye uyarlanan "Bir Delinin Hatıra Defteri", 4 Ocak Cuma günü başkentin yeni sahnesi olan Stüdyo Sahne'de perde açıyor. 28 Ocaka kadar devam edecek eserin yönetmeni Cem Emüler, hangardan dönüştürülerek düzenlenen sahnede oyun için bir vinç kurduruyor. Oyunda, Genco...
"Ashura", 9-24 Ocak
İKSV'nin ortak yapımcılarından olduğu 'Ashura' adlı müzik tiyatro oyunu, 9 Ocaktan itibaren garajistanbul'da sahnelenmeye başlıyor. 24 Ocak 2008 Perşembe gününe dek her gün sahnelenecek oyunda izleyicilere aşure dağıtılacak.
'Şeylerin Şekli', 2-30 Ocak
Yeni Kuşak Tiyatro'nun bu sezon için hazırladığı 'Şeylerin Şekli' isimli oyun, Akbank Sanat Beyoğlu sahnesinde tiyatro severlerle buluşuyor. Neil Labule'nin yazdığı, Mehmet Ergen'in çevirip yönettiği eser Ocak ayı boyunca her çarşamba saat 17.00 ve 20.00'de izlenebilir.
"Peter Pan" İş Sanat'ta
İş Sanat, hiç büyümeyen, asla da büyümeyecek çocuk Peter Pan ve onunla birlikte maceraya atılan çocukların öyküsünü sezon boyunca küçük izleyicilerle buluşturuyor. Haşarı ve isyankâr Peter Pan ile arkadaşları, izleyicileri Ocak ayının her Pazar günü saat 14:00'da "Düşler Ülkesi"ne doğru heyecanlı...
Diğer etkinlikler için yıl seçiniz.