08 Kasım 2009
         


7.Bodrum Uluslararası Bale Festivali, 19 - 30 Ağustos
Bodrum Uluslararası Bale Festivali, 19-30 Ağustos 2009 tarihleri arasında Bodrum Kalesi’nde unutulmayacak eserleri sanatseverlerle buluşturuyor.
6. Uluslararası İstanbul Tango Festivali, 1-5 Temmuz
Tüm dünyanın tango tutkunlarını biraraya getiren 6. Uluslararası İstanbul Tango Festivali 1-5 Temmuz tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleşecek. Ünlü tango dansçılarının katılacağı festivale Dalyan Kulüp, Adile Sultan Sarayı ve 1001 Direk Sarnıcı gibi İstanbul'un tarihini yansıtan en önemli...
İstanbul Amatör Tiyatro Günleri, 2-31 Mayıs
Alternatif tiyatrolar, İstanbul Amatör Tiyatro Günleri (İATG) kapsamında Mayıs ayı boyunca seyirciyle buluşuyor. İATP-G (İstanbul Alternatif Tiyatrolar Platformu-Girişimi) tarafından düzenlenen tiyatro festivali İTÜ Maslak Kampüsü, Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ÖKM, Terakki Vakfı...
12. Uluslararası İstanbul Kukla Festivali, 5-17 Mayıs
Bu sene 12'ncisi gerçekleşecek Uluslararası İstanbul Kukla Festivali, 5 - 17 Mayıs tarihleri arasında seyirciyle buluşuyor.
Bir Çingene Masalı
Macar Çigan Folklörünün modernize edilip komediyle karıştırılan 28 kişilik müthiş dans ve müzik şovu 19-20-21-22 Şubat tarihlerinde TİM Gösteri Merkezi'nde
"Sahnedeyim"
Ekol Drama Sanat Evi; "Bir zamanlar ben de tiyatroya merak sarmıştım…" diyen her yaştan her meslekten kişilerin rüyasını gerçekleştirmek amacıyla, "SAHNEDEYİM!" adlı eğitim programını sunuyor.
"Çılgın Yenge", 9-26 Şubat
Türk tiyatrosunun emektar oyuncusu Abdullah Şahin tarafından sahnelenen "ÇILGIN YENGE"; 9 Şubat Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi'nde, 26 Şubat Kadıköy Halk Eğitim Mekezi"nde tiyatro severlerle buluşuyor.
Bugs Bunny On Ice İstanbul'da
Yaz boyunca Türkiye'nin ve dünyanın starlarını ağırlayan Turkcell Kuruçeşme Arena, 27 Ocak – 7 Şubat tarihleri arasında 3500 m2’lik bir çadırda İstanbullular ile buluşacak.
"Küçük Kara Balık" Pınar Kido Çocuk Tiyatrosu'nda!
Bu yıl 22’nci yılını kutlayan ve bugüne dek yaklaşık 2 milyon 200 bin çocuğu tiyatro ile ücretsiz buluşturan Pınar Kido Çocuk Tiyatrosu, “Küçük Kara Balık” oyunu ile yeni sezona perdelerini açtı.
İş Sanat'tan yepyeni çocuk etkinlikleri
Sanatın birçok dalını sahnesine taşıyan İş Sanat, çocuk oyunlarındaki iddialı konumunu 2009 yılında pekiştiriyor. "Bir Sergiden Tablolar" ve "Peter Pan" oyunlarını her hafta çocuklarla buluşturan İş Sanat, ocak ayından başlayarak "Çocuklar İçin Notada Yazmayanlar" ve "Bilmelisin ki…" adlı iki...
"Noter", 12 Ocak-20 Nisan
İzleyicisinin tiyatro mekanına girdiği andan itibaren kendisini noter binasının içindeki bir müşteri gibi hissedeceği "NOTER" adlı yeni tiyatro oyunu "Ve Diğer Şeyler Topluluğu" tarafından 12 Ocak–20 Nisan 2009 tarihleri arasında her Pazartesi saat 20:30'da GalataPerform'da sahneleniyor.
"Mutlu Prens", 4 Ocak-15 Şubat
İstanbul Devlet Opera ve Balesi MUTLU PRENS (THE HAPPY PRINCE) adlı müzikal çocuk oyunu ile KADIKÖY SÜREYYA OPERASI SAHNESİnde yeniden izleyicilerinin karşısına çıkıyor.
"İnsanoğlu İnsan", 24 Ekim-31 Ocak
İnsanoğlu İnsan oyunu, insanoğlunun doğumundan ölümüne kadar kurduğu bire bir ve toplumsal ilişkileri hicvediyor. Oyun, 24 Ekim-31 Ocak tarihleri arasında Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi'nde sahne alacak.
"Zengin Mutfağı", 18-24 Ocak
İstanbul Değişim Atölyesi Oyuncuları bu yıl toplumsal olaylara vurgu yapan, Vasıf Öngören'in "Zengin Mutfağı" oyunuyla perdelerini açmaya devam ediyor. Ocak ayı boyunca Kadıköy'de bulunan Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'nde...
"Albay Kuş", 5-19 Ocak
Tiyatroadam'ın ilk oyunu "Albay Kuş" 5-12-19 Ocak 2008 Oyun Atölyesi'nde ve 28 Ocak'da Akatlar Kültür Merkezi, Melih Cevdet Anday Sahnesi'nde saat 20.30'da izleyicilerle buluşuyor.
Diğer etkinlikler için yıl seçiniz.