08 Kasım 2009
         


"Almancı! Karşı Resimler" 12-20 Haziran
İstanbul Modern Sinema, 12-20 Haziran tarihleri arasında İstanbul ve Berlin arasındaki kardeş şehir ilişkisinin 20. yıldönümü kutlamaları ve Ernst Reuter Girişimi'nin Türk-Alman Diyaloğu kapsamında, Ballhaus Naunynstrasse ile ortak bir film programı sunuyor: "Almancı!- Karşı Resimler"
16. Altın Koza Film Festivali, 8-14 Haziran
8-14 Haziran tarihleri arasında seyircisini bir kez daha Türk ve dünya sinemasının seçkin örnekleriyle buluşturacak olan 16. ULUSLARARASI ADANA ALTIN KOZA FİLM FESTİVALİ bu yıl 40. yaşını kutluyor.
İyi Günler Türkiye, 7-14 Mayıs
İstanbul Modern Sinema, 7-14 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştireceği "İyi Günler Türkiye!" başlıklı programla 1960'ların Türk sinemasından toplumsal gerçekçi filmler sunuyor.
12. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali, 7-14 Mayıs
12. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali, 7-14 Mayıs 2009 tarihleri arasında Ankara'da gerçekleşecek.
11. Uluslararası Eskişehir Film Festivali, 1-11 Mayıs
Türkiye'deki uluslararası film festivalleri içinde üniversite kimliğini taşıyan tek festival olan Eskişehir Film Festivali bu sene 11'inci yaşını kutluyor.
4. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali, 1-7 Mayıs
Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Uluslararası İşçi Filmleri Festivali, 1–7 Mayıs 2009 tarihleri arasında İstanbul, Ankara ve İzmir'de eş zamanlı olarak izleyicilerle buluşacak.
"İpler Kimin Elinde?", 9-26 Nisan
İstanbul Modern Sinema, 9-26 Nisan tarihleri arasında "İpler Kimin Elinde?" başlıklı programla izleyiciyi; insanlar, kuklalar, metafizik güçler ve olayların fantastik dünyasının baş döndürücü ve sürprizlerle dolu diyarlarına davet ediyor.
28. Uluslararası İstanbul Film Festivali
İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından bu yıl beşinci kez AKBANK sponsorluğunda düzenlenen 28. Uluslararası İstanbul Film Festivali, 4 - 19 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
7. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali
Teması "Beden" olarak belirlenen 7. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali, 9 Mart - 12 Nisan 2009 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Festival kapsamında 4 ilde 15 ülkeden 45 film film severlere sunuluyor.
Kromozom XX, 19-29 Mart
İstanbul Modern Sinema, Filmmor işbirliğiyle 19-29 Mart tarihleri arasında kadınların dünyasına kamerasını uzatan kadın yönetmenlerin filmlerinden bir seçki sunuyor. "Kromozom XX"in hikâyeleri hak mücadelesinden göçmenliğe, haz ve histeri ilişkisinden hastalıklı bir anneliğe uzanarak kadın...
Pera Müzesi Film Etkinlikleri, 10-28 Mart
Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi, Film Etkinliklerine 10 - 28 Mart 2009 tarihleri arasında Cervantes işbirliğiyle düzenlenen İspanyol Yönetmenlerden İlk Filmler, Goethe-Institut İstanbul işbirliğiyle düzenlenen Oberhausen Kısa Filmler ve Belgesel film Bu Ne Güzel Demokrasi ile devam ediyor.
20. Ankara Uluslararası Film Festivali, 12-22 Mart
Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından düzenlenen Ankara Uluslararası Film Festivali, 12 - 22 Mart 2009 tarihleri arasında 20. kez sinema severlerle buluşacak.
"Bergman ve Kadınlar", 13 Şubat-1 Mart
Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi, film etkinliklerine 13 Şubat - 1 Mart 2009 tarihleri arasında İsveç Kültür Başkonsolosluğu işbirliğiyle düzenlenen Bergman ve Kadınlar adlı film programı ile devam ediyor.
III. 2. El Kısa Film Festivali, 12-22 Şubat
Bu sene üçüncüsü düzenlenecek 2. El Kısa Film Festivali, "Elemiyoruz, Ellemiyoruz" sloganıyla 12-22 Şubat tarihleri arasında sinema severleri bir araya getiriyor.
3. Kısadan Hisse Kısa Film Günleri, 20-22 Şubat
Bahçelievler Belediyesi'nin bu yıl 3. kez düzenlediği "Kısadan Hisse" Kısa Film Günleri yine dopdolu; birbirinden ilginç ve farklı filmlerin bir araya getirildiği festival bu yıl da benzersiz bir yelpaze sunuyor.
"Gölge Et Yeter!", 5-28 Şubat
İstanbul Modern Sinema, Altyazı dergisi işbirliğiyle 5-28 Şubat tarihleri arasında “Gölge Et Yeter!” adlı bir program sunuyor.
8. !f İstanbul AFM Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali
!f İstanbul kriz ortamında yaratıcı çözümler sunuyor: Senden Başla! Değişime, dönüşüme, harekete kendinden başlayan ve bunu herkese öneren 8. !f İstanbul AFM Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali 12-22 Şubat tarihlerinde sizi bekliyor!
İEL Kısa Film Yarışması
İstanbul Lisesi 5 sene önce düzenlemeye başladığı, Türkiye'deki lise öğrencileri arasında düzenlenen tek ulusal kısa film yarışması olma özelliğine sahip olan Liselerarası Kısa Film Yarışması'nı bu sene de tüm Türkiye'ye açık olarak devam ettiriyor.
"3. Kısadan Hisse" Kısa Film Günleri, 20-22 Şubat
Bahçelievler Belediyesi’nin bu yıl üçüncü kez düzenleyecek olduğu “Kısadan Hisse” KISA FİLM GÜNLERİ 20- 21- 22 Şubat 2009 tarihlerinde Bahçelievler Belediyesi – Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.
Robert Mitchum ve Cool'un Doğuşu, 8-31 Ocak
İstanbul Modern Sinema, 8-31 Ocak tarihleri arasında, sinema eleştirmenleri Fatih Özgüven ve Yeşim Tabak'ın küratörlüğünde "Robert Mitchum ve Cool'un Doğuşu" başlıklı bir program sunuyor.
Pera Müzesi Film Etkinlikleri, 13-31 Ocak
Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi, 13 - 31 Ocak tarihleri arasında Pera Film Etkinlikleri'ne, üç farklı ilginç bağımsız film ile devam ediyor.
Diğer etkinlikler için yıl seçiniz.