07 Mayıs 2009
         

"Sınırlar Yörüngeler"in ikinci sergisi açıldı

Güncel sanat merkezi Siemens Sanat'ın düzenlediği "Sınırlar Yörüngeler '02" sergisi tüm küratör ve sanatçıların katılımıyla 25 Temmuz Çarşamba akşamı açıldı. "Sınırlar - Yörüngeler" yarışmasında sergilenmeye hak kazanan eserlerin ikinci bölümü, 25 Ağustos tarihine kadar Siemens Sanat'ta görülebilecek.

Güncel sanat merkezi Siemens Sanat, Irmak Canevi, Semih Delil, Serkan Demir, Erdal Duman, Gökçe Er, Hatice Karadağ, Burak Kuyucaklı, Elif Öner'den oluşan sanatçıların eserlerine, "Sınırlar - Yörüngeler '02" sergisinde, 25 Ağustos tarihine dek ev sahipliği yapıyor.

Yerleştirme, video ve resim kategorilerindeki eserlerin bir seçkisinden oluşan ve en az yarışmanın ilk bölüm sergisi kadar beğeniyle izlenmesi beklenen "Sınırlar Yörüngeler '02" Türkiye'de üniversite öğrencilerinin güncel sanata dair eğilimlerini yansıtıyor.

Siemens Sanat, 13 Haziran - 13 Temmuz tarihleri arasında jüri tarafından seçilen eserlerin ilk bölümünü sergilediği ve yoğun ilgiyle karşılanan "Sınırlar Yörüngeler" yarışması ile yeniden yapılanma sürecini de başlatmış oldu. Siemens Sanat, bu süreç kapsamında Eylül ayından itibaren düzenleyeceği yerli ve yabancı prestij sergileriyle, izleyici sayısını artırmayı ve genç sanatçılar için ayrıcalıklı bir platform olmayı amaçlıyor.

Genç sanatçıların birbirinden farklı eserlerinin yer aldığı "Sınırlar Yörüngeler '02" sergisi, güncel sanat takipçilerini ve tüm sanatseverleri 25 Ağustos tarihine kadar Siemens Sanat'a davet ediyor.

Diğer Sergi Haberleri
"Transparent City & Architecture Of Density", 01 Mayıs – 25 Temmuz 2009
Zamanın Görünen Yüzü: Saatler, 13 Mart-28 Haziran
"Gerçek - Yansıma - Yanılsama", 11 Mayıs - 11 Haziran 2009
Köseoğlu ve Tanık Resim Sergisi, 5 - 23 Mayıs
"Zamanın Ruhu", 28 Nisan - 21 Mayıs
"Karışık Sergi", 16 Nisan - 17 Mayıs
Sadi Diren Retrospektif Sergisi, 1 Nisan - 16 Mayıs
"Mary Cross ile Kutsal Yerlere Ziyaret", 22 Nisan - 15 Mayıs
"Yükseliş", 15 Nisan - 06 Mayıs
"Aşk ve Şiddet", 27 Mart - 3 Mayıs