07 Mayıs 2009
         

Alvin Ailey American Dance Theater, 17-19 Eylül

Dünyanın en tanınmış dans topluluklarından Alvin Ailey American Dance Theater, 50. yıl turnesi kapsamında İstanbul'a geliyor.

İKSV'nin HSBC Özel Bankacılık sponsorluğunda düzenlediği gösteriler, 17 Eylül Çarşamba, 18 Eylül Perşembe ve 19 Eylül Cuma günleri saat 20.30'da Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleşecek.

*ALVIN AILEY AMERICAN DANCE THEATER'IN TANITIM VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN!

50 yılda 6 kıtada 71 ülkede 21 milyon izleyicinin karşısına çıkan Alvin Ailey American Dance Theater, İstanbul gösterilerinde 50 yılı aşkın süredir dünyanın dört bir yanında kapalı gişe sahneledikleri klasik baleden modern, caz ve etnik dansa kadar farklı tarzları bir araya getiren koreografileri "Night Creature", "Solo", "Love Stories" ve "Revelations"ı gospel, caz ve popüler müzikler eşliğinde sahneye taşıyacak.

Alvin Ailey önderliğinde bir grup Afrikalı-Amerikalı modern dansçı tarafından kurulan ve ilk performanslarından itibaren Amerikan dansının algılanışını tamamen değiştiren Alvin Ailey American Dance Theater tüm dünyada Amerika'nın en çok takdir edilen uluslararası kültür elçilerinden biri olarak da tanınıyor.

Alvin Ailey American Dance Theater'ın sanat direktörlüğünü Alvin Ailey'nin 1989'daki zamansız ölümünden bu yana vasiyeti üzerine koreograf Judith Jamison ve yardımcı sanat direktörü Masazumi Chaya sürdürüyor.

50. Yıl turnesine İstanbul'dan önce eylül ayının ilk haftasında Tel Aviv'de başlayacak olan Alvin Ailey American Dance Theater, İstanbul'daki üç gösterinin ardından Romanya, Yunanistan, İspanya ve İtalya'nın farklı şehirlerinde turneye devam edecek.

Daha önce yalnızca bir kez 1977 yılındaki 5. İstanbul Festivali'ne gelmiş olan Alvin Ailey American Dance Theater 50 yılda 6 kıtada 71 ülkede 21 milyon izleyicinin karşısına çıktı.

Gösterinin bilet fiyatları 130 YTL, 90 YTL, 60 YTL, 45 YTL (balkon) ve öğrenci 20 YTL olarak satışa çıktı. Lale Kartı üyeleri her zaman olduğu gibi yine öncelikli alacakları biletlerinde %25'e varan Lale Kartı özel indirimlerinden yararlanabiliyorlar.

Gösterilerinin biletleri:
Biletix Çağrı Merkezi (216) 556 98 00
www.biletix.com
Biletix satış noktaları'ndan ve İKSV merkezinden (İstiklal Cad. No:64 Beyoğlu) satın alınabilir.

Diğer Sahne Haberleri
İstanbul Amatör Tiyatro Günleri, 2-31 Mayıs
12. Uluslararası İstanbul Kukla Festivali, 5-17 Mayıs
Bir Çingene Masalı
"Sahnedeyim"
"Çılgın Yenge", 9-26 Şubat
Bugs Bunny On Ice İstanbul'da
"Küçük Kara Balık" Pınar Kido Çocuk Tiyatrosu'nda!
İş Sanat'tan yepyeni çocuk etkinlikleri
"Noter", 12 Ocak-20 Nisan
"Mutlu Prens", 4 Ocak-15 Şubat