07 Mayıs 2009
         

Shoe Art İstanbul 2008 Dev Ayakkabı Heykelleri

Shoe Art İstanbul 2008 kapsamında birbirinden ünlü isimlerin tasarladığı ve sayılara 100’e ulaşan dev ayakkabı heykelleri, 1 Eylül - 31 Ekim'de İstanbul sokaklarında moda ve sanatı buluşturarak bir ilke imza atıyor.

Yükseklikleri 1.80 cm.'yi, genişlikleri ise 2.60 cm.'yi bulan ve sayıları 100'e ulaşan "Shoe Art İstanbul 2008 Dev Ayakkabı Heykelleri" 1 Eylül - 31 Ekim tarihleri arasında Şişli, Nişantaşı, Teşvikiye, Abdi İpekçi gibi İstanbul`un önemli merkezlerinin halka açık alanlarında ve Cevahir alışveriş merkezinde sergilenecek.

CNN Türk'ün iletişim ortağı olduğu Shoe Art İstanbul 2008 kapsamında birbirinden ünlü isimlerin tasarladığı ve sayılara 100'e ulaşan dev ayakkabı heykelleri, İstanbul sokaklarında moda ve sanatı buluşturarak bir ilke imza atıyor. Shoe-Art İstanbul 2008 kapsamında 100 farklı tasarımcı ve sanatçı tarafından tasarlanan dev ayakkabı heykelleri, 1 Eylül'den itibaren İstanbul sokaklarında sergilenmeye başlayacak.

Şişli Belediyesi'nin ev sahipliğinde ve Hotiç'in ana sponsorluğunda gerçekleştirilen sergi, Ekim sonuna kadar İstanbul sokaklarına ihtişamıyla renk katacak.

Sergi, sanatçıların eserlerini binlerce sanatsevere gösterebilmeleri için alışılmışın dışında dikkat çekici bir tuval sunuyor.

İlk insanla başladığı varsayılan ve tarihsel süreçte sanatsal bir boyut kazanan ayakkabının oluşturduğu bu özel tuval üzerinde sanatçılar, Türkiye'nin ve İstanbul'un mozaik yapısını, kültürünü, sanat anlayışını ve hayal gücünü yansıtıyor. Şehrin en hareketli noktalarından başta Şişli olmak üzere Nişantaşı, Teşvikiye, Abdi İpekçi gibi en işlek ve hareketli caddeleri ile büyük alışveriş merkezlerinde sergilenecek heykeller sanatı ve tasarımı eğlenceli bir şekilde bir araya getiriyor.

Shoe-Art İstanbul 2008 kapsamında sokakları renklendirecek 100 farklı tasarıma sahip ayakkabı heykelleri, stiletto, spor ayakkabı ve motosiklet ayakkabı olmak üzere 3 farklı biçimde tasarlandı.

Uluslararası alanda da farkındalık yaratacak bir tanıtım gücü oluşturan dev ayakkabıların yükseklikleri 1.80 cm.'yi, genişlikleri ise 2.60 cm.'yi buluyor. Dünya'nın önemli açık hava sergilerinden biri olmaya aday iki ay sürecek Shoe Art İstanbul 2008 Sergisi sonunda düzenlenecek müzayededen elde edilecek gelirin tamamı ise TEMA ve Türk Kalp Vakfı'na bağışlanacak.

Ayakkabı Heykellerini Kimler Tasarlıyor?


Shoe Art İstanbul 2008 projesi kapsamındaki dev ayakkabı heykellerini tasarlayan ünlü isimler arasında Alinur Velidedeoğlu, Arzu Kaprol, Atilla Kuzu, Bahar Korçan, Emel Acar, Ertuğrul Ateş, İdil Tarzi, İsmail Acar, Yazbükey gibi simalar da yer alıyor.

Shoe-Art İstanbul 2008 Organizasyon Sponsorları

Ana Sponsor Hotiç İletişim Ortağı CnnTürk, Joy Türk, Fashion TV - Proje Danışmanlığı TBWA Fusion Moda Tasarımcıları Derneği - İletişim Desteği Effect Halkla İlişkiler - Medya Takibi PR Net - Mekan Desteği Kanyon, Akmerkez, Cevahir, İstinye Park, Metrocity, City's Nişantaşı, Capacity, Astoria, Resürans Çarşısı

Yer: Çeşitli mekanlar
Tarihler: 01.09.2008 - 31.10.2008

Diğer Sergi Haberleri
"Transparent City & Architecture Of Density", 01 Mayıs – 25 Temmuz 2009
Zamanın Görünen Yüzü: Saatler, 13 Mart-28 Haziran
"Gerçek - Yansıma - Yanılsama", 11 Mayıs - 11 Haziran 2009
Köseoğlu ve Tanık Resim Sergisi, 5 - 23 Mayıs
"Zamanın Ruhu", 28 Nisan - 21 Mayıs
"Karışık Sergi", 16 Nisan - 17 Mayıs
Sadi Diren Retrospektif Sergisi, 1 Nisan - 16 Mayıs
"Mary Cross ile Kutsal Yerlere Ziyaret", 22 Nisan - 15 Mayıs
"Yükseliş", 15 Nisan - 06 Mayıs
"Aşk ve Şiddet", 27 Mart - 3 Mayıs