07 Mayıs 2009
         

"Timuçin Şahin 4"

İzmir Sanat Caz Günleri, 2-5 Aralık

İzmir Sanat, birbirinden ünlü isimleri caz günlerinde müzikseverlerle buluşturuyor. 2 Aralık 2008 Salı günü başlayacak festival programında, Timuçin Şahin ve dörtlüsü, Betty Ween Projesi, Önder Focan Trio feat A. Şenol Filiz ve Azize yer alıyor.

Dört gün sürecek caz günlerinin açılışını dünya çapında ün yapmış Caz sanatçımız Timuçin şahin ve dörtlüsü gerçekleştirecek. Besteci ve gitarist Timuçin Şahin, çok farklı müzik anlayışına ve karaktere sahip müzisyenlerden oluşan grubuyla İzmir Sanat'a konuk olacak.

İzmir'de ilk kez İzmir Sanat'ta...
Ülkemizde ender rastlanan oluşumlar arasında yer alan Gülüş Gülcügil Türkmen'in kurucusu olduğu Betty Ween grubu da, 3 Aralık gecesi İzmir dinleyicisiyle ilk kez buluşacak. Vokalde Gülüş Gülcügil-Türkmen, akustik gitarda Onur Türkmen ve çelloda Barış Güvenenler eşliğinde, grubun "oda popu" (chamber pop) olarak adlandırdığı bu müzik, caz severlere unutulmaz bir gece yaşatacak.

Ney ve caz
Caz festivalinin üçüncü gecesinde ise, cazda harikalar yaratan dünyaca ünlü gitaristimiz Önder Focan yer alıyor. Müziğinde geleneksel ezgileri, temaları yoğun olarak kullanan Focan'a, Kontrbasta Erdal Akyol, Davulda Ediz Hafızoğlu ve otantik enstrüman olan neyi cazla bütünleştiren A. Şenol Filiz eşlik edecek.

Alternatif müziğin temsilcisi Azize
Caz festivalinin son gününde, müzik tasarımcısı ve şarkıcı Azize İzmir Sanat'a konuk olacak. Çok yönlü müzisyen kimliğiyle tanınan genç sanatçı Azize, 5 Aralık Cuma günü, piyanoda Baki Duyarlar, Davulda Ediz Hafızoğlu, Basta Ahmet Türkmenoğlu ve Gitarda Ercüment Ateşle aynı sahneyi paylaşacak.

2 Aralık Salı, "Timuçin Şahin 4"
3 Aralık Çarşamba,
"Betty Ween Projesi"
4 Aralık Perşembe,
"Önder Focan Trio fead A. Şenol Filiz"
5 Aralık Cuma, "Azize"
Konser saati:
20.00

Diğer Müzik Haberleri
37. Uluslararası İstanbul Müzik Festivali, 5-30 Haziran
Jane Birkin, 21 Nisan
Depeche Mode, 14 Mayıs
Kenny G: Arif Mardin Tribute Konseri, 2 Mayıs
Buena Vista Social Club, 28-29 Nisan
Jay Jay Johanson, 18 Nisan
Buena Vista @ Hilton Convention, 10 Nisan
CSO'dan 2009'a yıldızlı karşılama, Aralık 2008-Nisan 2009
16. İzmir Avrupa Caz Festivali, 2-13 Mart
Romantizmin Doruğunda, 8 Ekim-24 Aralık