07 Mayıs 2009
         

İş Sanat'tan yepyeni çocuk etkinlikleri

Sanatın birçok dalını sahnesine taşıyan İş Sanat, çocuk oyunlarındaki iddialı konumunu 2009 yılında pekiştiriyor. "Bir Sergiden Tablolar" ve "Peter Pan" oyunlarını her hafta çocuklarla buluşturan İş Sanat, ocak ayından başlayarak "Çocuklar İçin Notada Yazmayanlar" ve "Bilmelisin ki..." adlı iki yeni gösteriye evsahipliği yapıyor.

İstanbulluların kültür sanat hayatında önemli bir yere sahip olan İş Sanat, caz ve klasik müzik konserleri, dans gösterileri, şiir dinletileri gibi pek çok etkinliğin yanı sıra her haftasonu sahnelenen çocuk oyunları ve çocuk konserleriyle de dikkat çekiyor. Son iki sezondur başarıyla sahnelenen "Bir Sergiden Tablolar" ve "Peter Pan" oyunlarına çocuklu aileler büyük ilgi gösteriyor.

İş Sanat, çocuk oyunlarındaki iddialı konumunu 2009 senesinde daha da güçlendiriyor. "Bir Sergiden Tablolar" ile çocukları klasik müzikle ve "Peter Pan" ile de tiyatroyla buluşturan İş Sanat'ın programına ocak ayından itibaren, birbirinden eğlenceli iki yeni etkinliği ekleniyor.

Memet Ali Alabora ile çocuklara özel klasik müzik konseri
Oyuncu Memet Ali Alabora ve piyanist Emir Gamsızoğlu tarafından hazırlanan ve çocukların klasik müzik eşliğinde keyifli dakikalar geçirmesini amaçlayan "Çocuklar İçin Notada Yazmayanlar", 4 Ocak Pazar gününden itibaren Mayıs sonuna kadar İş Sanat'ta sahnelenecek. "Klasik müzik deyince aklınıza ne geliyor" sorusunun çıkış noktası olduğu oyun ile çocukların bir yandan klasik müzikle tanışmaları, bir yandan da eğlenceli zaman geçirmeleri hedefleniyor.

Çocuklara felsefi masallar
Işıl Kasapoğlu'nun yeni oyunu "Bilmelisin ki", 11 Ocak Pazar gününden itibaren Mayıs sonuna kadar her ay İş Sanat'ta sahnelenecek. Türk masalları ve versiyonlarından oluşan ve bir orta oyunu havasında sahnelenecek olan"Bilmelisin ki"de, aralarında Keloğlan, Nasreddin Hoca, meddah,bilge ve hipopotamın da olduğu sayısız karakter, oyunun kahramanı Ali'yi ve tüm küçük izleyicileri Doğu ve Batı dünyasının "bilgeleri" arasında bir yolculuğa çıkartacak.

Diğer Sahne Haberleri
İstanbul Amatör Tiyatro Günleri, 2-31 Mayıs
12. Uluslararası İstanbul Kukla Festivali, 5-17 Mayıs
Bir Çingene Masalı
"Sahnedeyim"
"Çılgın Yenge", 9-26 Şubat
Bugs Bunny On Ice İstanbul'da
"Küçük Kara Balık" Pınar Kido Çocuk Tiyatrosu'nda!
İş Sanat'tan yepyeni çocuk etkinlikleri
"Noter", 12 Ocak-20 Nisan
"Mutlu Prens", 4 Ocak-15 Şubat