07 Mayıs 2009
         

"3. Kısadan Hisse" Kısa Film Günleri, 20-22 Şubat

Bahçelievler Belediyesi'nin bu yıl üçüncü kez düzenleyecek olduğu "Kısadan Hisse" Kısa Film Günleri 20- 21- 22 Şubat 2009 tarihlerinde Bahçelievler Belediyesi - Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek.

3. Kısadan Hisse KISA FİLM GÜNLERİ'ne ulusal bünyede tüm profesyonel ve amatörler; kurmaca, canlandırma, deneysel, belgesel ve animasyon türlerinde üretilmiş filmleri ile katılabilecekler.

"3.Kısadan Hisse" KISA FİLM GÜNLERİ'nin amacı, Türk Sineması'na destek sağlamak, yaratıcı isimlerin ülkemiz sinema sektörüne tanıtılması ve özellikle gençlerin sanatsal duyarlılıklarının geliştirilmesine katkıda bulunabilmek ve kabul edilen tüm filmlerin sergilenmesidir.

Bu sayede konuk, izleyici, eser sahipleri arasında etkileşimin sağlandığı bir platform oluşturulması ile kısa filmin gelişmesine ve yaygınlaşmasına katkıda bulunulması hedeflenmektedir. Ayrıca dinamik genç sinemacı gruplarının oluşması ve filmler üretmesi de özendirilecek. "3.Kısadan Hisse" KISA FİLM GÜNLERİ'nde izleyiciye zengin bir içerik sunulacaktır.

Katılacak filmin daha önceden bir festivale katılmış olması yada herhangi bir festivalde ödül kazanmış olması Kısa Film Günleri'ne katılmasına engel teşkil etmiyor.

KISA FİLM GÜNLERİ'ne son başvuru 30 Ocak 2009. Kabul edilen filmler ise 9 Şubat 2009'da katılımcılara bildirilecek. "3.Kısadan Hisse" KISA FİLM GÜNLERİ' ne kabul edilen tüm filmlerin gösterimi yapılacak ve eser sahiplerine katılım belgesi verilecektir.

"3.Kısadan Hisse" KISA FİLM GÜNLERİ kapsamındaki panel, söyleşi, workshop, özel gösterim ve kokteyl gibi etkinliklerle amatör ve profesyonel katılımcılar arasında iletişim sağlanacaktır. Ayrıca amatör sinemacıları ve sinema topluluklarını bir araya getirerek fikirlerini paylaşabileceği bir buluşma hedeflenmektedir.

Başvuru ve tüm bilgilere www.kisadanhisse.com adresinden ulaşmak mümkündür.

Başvuru Gönderim Adresi: Bahçelievler Belediyesi Yeni Bina Kültür Ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Barbaros Caddesi, No: 5, Şirinevler- Bahçelievler\\\\\\\\İSTANBUL

* Lütfen gönderdiğiniz zarfın üzerine "Kısadan Hisse" ibaresini koyunuz.

İletişim
Telefon:
0212 484 38 21
E Posta: info@kisadanhisse.com
İnternet: www.kisadanhisse.com

Diğer Sinema Haberleri
11. Uluslararası Eskişehir Film Festivali, 1-11 Mayıs
4. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali, 1-7 Mayıs
"İpler Kimin Elinde?", 9-26 Nisan
28. Uluslararası İstanbul Film Festivali
7. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali
Kromozom XX, 19-29 Mart
Pera Müzesi Film Etkinlikleri, 10-28 Mart
20. Ankara Uluslararası Film Festivali, 12-22 Mart
"Bergman ve Kadınlar", 13 Şubat-1 Mart
III. 2. El Kısa Film Festivali, 12-22 Şubat