07 Mayıs 2009
         

"Sıçramalar", 15 Ocak-4 Şubat

Seydi Murat Koç "Sıçramalar" adını verdiği 8. kişisel sergisini Es Konsept'te 15 Ocakta açıyor. 15 çalışmanın yer alacağı "Sıçramalar" serisi 15 Ocak-4 Şubat tarihleri arasında Es Konsept'te izlenilebilecek.

Sanatçı Sıçramalar serisinde hem farklı, hareketli tuval yapısı ile, hem de yapım aşamalarında ortaya konan çeşitli teknikler ile seçilen konseptle büyük bir uyum gösteriyor. Dikey dikdörtgen ve alt kısmı dışa doğru kıvrılan tuval yapısını, gerçekçi bir anlatımı da olan "sıçrayan" figürleri ile bütünleştiriyor. Tuval üzerinde, ortada dikey konumlanan figürlerde sanatçı, konunun daha da anlaşılabilir olması için biçimsel olarak gerçekçi bir çizgi kullanıyor. Resimlerin arka planında ise Seydi Murat Koç'un akıtma ve 'sıçratma' tekniklerini uyguladığı görülüyor.

Sıçrayan figürler ile arka plandaki hareket arasında dikkatimizi çeken bir diğer önemli unsur da; sanatçının kullandığı özgün linolyum baskılar... Sanatçı, her ne kadar bu tekniği resimlerinde uzun bir süredir kullansa da, bu seride kendine özgü figür anlayışını hem konsept hem de fon bağlamında biraz daha farklı olarak bizlere sunuyor.

Diğer Sergi Haberleri
"Transparent City & Architecture Of Density", 01 Mayıs – 25 Temmuz 2009
Zamanın Görünen Yüzü: Saatler, 13 Mart-28 Haziran
"Gerçek - Yansıma - Yanılsama", 11 Mayıs - 11 Haziran 2009
Köseoğlu ve Tanık Resim Sergisi, 5 - 23 Mayıs
"Zamanın Ruhu", 28 Nisan - 21 Mayıs
"Karışık Sergi", 16 Nisan - 17 Mayıs
Sadi Diren Retrospektif Sergisi, 1 Nisan - 16 Mayıs
"Mary Cross ile Kutsal Yerlere Ziyaret", 22 Nisan - 15 Mayıs
"Yükseliş", 15 Nisan - 06 Mayıs
"Aşk ve Şiddet", 27 Mart - 3 Mayıs