03 Şubat 2009
         

İEL Kısa Film Yarışması

İstanbul Lisesi 5 sene önce düzenlemeye başladığı, Türkiye'deki lise öğrencileri arasında düzenlenen tek ulusal kısa film yarışması olma özelliğine sahip olan Liselerarası Kısa Film Yarışması'nı bu sene de tüm Türkiye'ye açık olarak devam ettiriyor. Amacı öğrencilere genç yaştan sinema sevgisi kazandırarak Türk sinemasının geleceğine katkıda bulunmak olan yarışma, genç yönetmen adaylarına fırsatlar sunuyor. Bu sene 6'ncısı düzenlenen İstanbul Lisesi Liseler Arası Kısa Film Yarışması tüm lise öğrencilerini film çekmeye davet ediyor. Sinema çevreleri tarafından büyük takdir gören yarışma, yarışmacıların filmlerini ülke çapındaki okul ve film festivallerinde gösterimine de olanak sunuyor.

Yarışmanın son katılım tarihi 8 Mayıs 2009. Yarışma sonuçları, genç sinemacı öğrencilerin ustalar ile bir araya geleceği ve ödüllerin sahiplerini bulacağı, 4 Haziran Perşembe günü yapılacak olan Festival Gecesiyle son bulacaktır.

Yarışma Jürisinde; yönetmen Umut ARAL, yönetmen Selim DEMİRDELEN, , İFSAK Yönetim Kurulu Üyesi ve yönetmen Selim EVCİ, Erkek Liseliler Eğitim Vakfı Genel Müdürü Kemal KAFADAR, İstanbul Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Ceyhan KANDEMİR, sinema eleştirmeni ve yazar Yekta KOPAN, sinema eleştirmeni ve yazar Ceylan ÖZÇELİK, oyuncu Cansu DERE, oyuncu Cansel ELÇİN, oyuncu Bennu YILDIRIMLAR, oyuncu Fadik Sevin Atasoy , oyuncu Özge Özberk ve Altyazı Dergisi genel yayın yönetmeni Fırat YÜCEL bulunuyor. Yarışma ödül olarak birinciye 3CCD kamera, ikinciye dijital fotoğraf makinesi, üçüncüye IPOD ve mansiyon olarak DivX DVD Oynatıcı gibi çeşitli ödülleri hediye ediyor.

Yarışma süreci, katılım şartları ve iletişim hakkında tüm bilgilere ve gelişmelere İstanbul Lisesi Sinema Kulübü internet sitesinden ulaşmak mümkün.

www.ielsinema.com
Okul Telefonu: 0(212) 514 15 70

Diğer Sinema Haberleri
İEL Kısa Film Yarışması
"3. Kısadan Hisse" Kısa Film Günleri, 20-22 Şubat
Robert Mitchum ve Cool'un Doğuşu, 8-31 Ocak
Pera Müzesi Film Etkinlikleri, 13-31 Ocak
İstanbul Modern Sinema, 11-28 Aralık
Sinema ve tarih 2 YTL'ye buluşuyor
"3 Saat", 16-21 Aralık
I. İstanbul İtalyan Film Festivali, 2-7 Aralık
3. Uluslararası Bursa İpek Yolu Film Festivali, 28 Kasım-04 Aralık
Pera'da çizgi sinema, 24 - 30 Kasım