16 Şubat 2009
         

3. Kısadan Hisse Kısa Film Günleri, 20-22 Şubat

Bahçelievler Belediyesi'nin bu yıl 3. kez düzenlediği "Kısadan Hisse" Kısa Film Günleri yine dopdolu; birbirinden ilginç ve farklı filmlerin bir araya getirildiği festival bu yıl da benzersiz bir yelpaze sunuyor.

20-22 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek olan festival; sadece kısa film gösterimleri değil, söyleşi, panel ve atölye çalışmaları açısından da oldukça zengin. Festivale bu yıl 128 film başvurdu; başvuran eserlerin 52'si beyaz perdede yer bulacak.

Program içeriği özenle hazırlanan Kısadan Hisse'de katılımcıları 21 Şubat Cumartesi günü saat: 19.00'da Türkiye'de Kısa Film'in artıları ve eksileri üzerine, sinema yazarı ve yönetmen Ali Murat Güven'in söyleşisi bekliyor. Aynı gün saat: 20.30'da Ülke Tv kanalında yayına başladığı günden bu yana kendine özgü bir izleyici kitlesi oluşturan "Meksika Sınırı" programının üçlüsü; Selahattin Yusuf, Tarık Tufan ve İsmail Kılıçarslan bu kez Beynelminel filminin usta yönetmeni Sırrı Süreyya Önder ile izleyici karşısına çıkacak. 22 Şubat Pazar günü saat: 14.00'da ise İsmail Kılıçarslan, Selçuk Aydemir ve Bünyamin Bayansal "Yapım Atölyesi" başlıklı bir atölye çalışması gerçekleştirecek. Ayrıca bu yıl Festival boyunca "Dünya Sinemasının Unutulmaz Filmlerinden Sahneler" konulu bir sergi izleyiciye sunulacak.

Diğer Sinema Haberleri
"Bergman ve Kadınlar", 13 Şubat-1 Mart
III. 2. El Kısa Film Festivali, 12-22 Şubat
3. Kısadan Hisse Kısa Film Günleri, 20-22 Şubat
"Gölge Et Yeter!", 5-28 Şubat
8. !f İstanbul AFM Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali
İEL Kısa Film Yarışması
"3. Kısadan Hisse" Kısa Film Günleri, 20-22 Şubat
Robert Mitchum ve Cool'un Doğuşu, 8-31 Ocak
Pera Müzesi Film Etkinlikleri, 13-31 Ocak
İstanbul Modern Sinema, 11-28 Aralık