28 Şubat 2009
         

'Taze Kâğıt İşler'

"Taze Kağıt İşler" sergisi 25 Şubat - 15Mart 2009 tarihleri arasında UPSD Sanat Galerisi'nde görülebilir.

Geçtiğimiz yıl ilki gerçekleştirilen 'Taze Kağıt İşler' sergisinin ikincisi Uluslar arası Plastik Sanatlar Derneği'nde gerçekleştiriliyor. 15 sanatçının katılımıyla yapılan sergiye bu yıl, Amerika'dan katılan sanatçılarla etkinlik, uluslararası bir nitelik kazanıyor.

Malzeme olarak kağıt, bir sanatçının vazgeçilmezleri arasındadır. Kağıt, kimi zaman bir kolaj olarak kimi zaman ise kağıttan bir heykel ya da sanatçı defteri olarak çıkar karşımıza Sanatçı, kağıt üzerinde daha sonra yapacağı işlerin bir ön hazırlığını yapabileceği gibi kağıdı başlı başına bir 'iş' olarak da sunabilir. Bu sergide bir 'iş' olarak izlenecek olan kağıt işler, katılan sanatçıların son dönem çalışmalarından oluşuyor. Sergiye bu yıl Ercan Yılmaz, Recep Batuk, Ferdağ Yüksel, Ekin Onat, Berna Erkün, Safiye Mine, Aslı Özok, Burçin Erdi, Pelin Özgeçen, Ahmet Özol, Arzu Arda Koşar, Deb Diehl, Michael Pauline, Gül Çağın ve Carlos Reyes katılıyor.

Yaklaşım olarak birbirinden farklı görüş ve tavırlarıyla 15 sanatçının eserlerine ev sahipliği yapacak olan UPSD Sanat Galerisi'nde 'Taze Kağıt İşler 2' adlı sergi 25 Şubat- 15 Mart tarihleri arasında izlenebilir.

Açılış: 25 Şubat 2009 UPSD Sanat Galerisi
Saat: 17.30- 20.30 arası

Diğer Sergi Haberleri
"Mustafa Orkun Müftüoğlu", 12 Mart - 12 Nisan
"Görsel Dokunuşlar", 26 Şubat - 20 Mart
"Beyoğlu'nda Kar", 2-15 Mart
'Taze Kâğıt İşler'
Sema Maşkılı'dan Yaşamdan Tuvallere Yansımalar, 5 Şubat - 8 Mart
Shoe Art İstanbul 2008 Dev Ayakkabı Heykelleri
Tespih ve Hat Sergisi, 1 - 26 Eylül
"Gölgeye Övgü", 22 Ocak-6 Mayıs
"Safkan Yansımalar", 4 Şubat - 26 Nisan
"Hayallere Sığmayan Minyatür Odalar", 17 Aralık-15 Mart