12 Mart 2009
         

"Yankı / Echo", 10 Mart – 12 Nisan

Kerem Ozan Bayraktar 10 Mart - 12 Nisan tarihleri arasında tual, dijital baskı ve video işlerinin yer alacağı "Yankı / Echo" başlıklı ilk kişisel sergisiyle Pg Art Gallery'de....

Makyaj, yapay ışıklar, bilgisayarda üretilmiş dokular, üç boyutlu modeller, dijital baskılar, fotoğraf ve fabrika ürünü malzemeleri kullanarak gerçekleştirdiği çalışmalarıyla dikkat çeken sanatçının dijital çağın izleriyle yüklü işlerinde boşluk, donmuşluk, hissizlik ve tekrarlar dikkat çekiyor. Kullandığı kurgu dili büyük oranda reklamlardan, sinemadan ve sanat tarihinden beslenen Bayraktar, sanal dünyanın soğuk ve katı boşluğunu hissettirirken aynı zamanda içe dönük duygu yoğunluğuyla izleyiciyle eserleri arasında önemli bir bağ kuruyor.

Son yıllarda Türkiye'den ve yurt dışından çağdaş sanatın önemli sergilerine yer vermekle birlikte genç sanatçıları desteklemeyi sürdüren Pg Art Gallery'nin ev sahipliğindeki bu sergi modern bireyin yanlızlığına farklı bir bakış açısı getiriyor.

Kerem Ozan Bayraktar Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Resim Bölümü'nde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

Sergi Pazartesi günleri hariç her gün 11:00 19:00 saatleri arasında izlenebilir.

Diğer Sergi Haberleri
Zamanın Görünen Yüzü: Saatler, 13 Mart-28 Haziran
İnsan - Doğa - Strüktür, 24 Mart-22 Nisan
"Yankı / Echo", 10 Mart – 12 Nisan
Hakan Cingöz, 5-26 Mart
Shoe Art İstanbul 2008 Dev Ayakkabı Heykelleri
Tespih ve Hat Sergisi, 1 - 26 Eylül
"Gölgeye Övgü", 22 Ocak-6 Mayıs
"Safkan Yansımalar", 4 Şubat - 26 Nisan
"Mustafa Orkun Müftüoğlu", 12 Mart - 12 Nisan
"Görsel Dokunuşlar", 26 Şubat - 20 Mart