17 Mart 2009
         

"Geçmiş Tükendi, Şimdi Faturayı Öde", 18 Mart - 25 Nisan

2008 yılı Mayıs ayında Cihangir’de kapılarını açan “Daire Sanat”, yeni sergisi “Geçmiş Tükendi, Şimdi Faturayı Öde” ile sanatseverler ile buluşuyor. Sergi, 18 Mart – 25 Nisan 2009 tarihleri arasında gezilebilecek..

2008 yılı Mayıs ayında Cihangir'de kapılarını açan "Daire Sanat", yeni sergisi "Geçmiş Tükendi, Şimdi Faturayı Öde" ile sanatseverler ile buluşuyor. Günümüz dünyasının maruz kaldığı maddi ve manevi tahribat karşısında insanların mutlu geçmişlerine öykünmelerini konu eden eserler, ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor. Sergi, 18 Mart 25 Nisan 2009 tarihleri arasında gezilebilecek.

Genç sanatçıların eserleri için özgür sergileme platformu oluşturma vizyonu ile kurulan Daire Sanat, yeni sergisi "Geçmiş Tükendi, Şimdi Faturayı Öde" ile günümüz insanının yaşadığı kaosu ele alıyor. İnsanoğlunun kendi elleri ile yarattığı kaosun yol açtığı sonsuz mutsuzluk temasının konu edildiği sergide yer alan eserler, para hırsı, bireysel yaşamın yarattığı travma, toplumsal duyarsızlık ve tüketime dayalı yaşam biçiminin yarattığı tahribatlara gönderme yapıyor.

Sergide eserlerine yer verilen; Elçin Acun, Özlem Şimşek, Aslı Özok, Ceren Selmanpakoğlu, Yıldız Yüksel, Can Ertaş ve İstanbul'un grafiti gruplarından pet05 günümüz yaşantısına eleştirel bir bakış getiriyorlar. Sanatçılar, ortak düşünce ve farkındalıkları ile geçmişi değerlendirip, yaşadıkları deneyimlerden yola çıkarak eserlerini sanatseverlerin beğenisine sunuyorlar.

Serginin küratörü Denizhan Özer sergi ile ilgili: "Postmodern toplumun günümüz insanı üzerinde yarattığı bunalımı açığa vurmak istedik. Bir bakıma, yaratılan yanılsamaların farkındalığına varılmazsa bizi sonsuz mutsuzluğun beklediğini hatırlatmak istedik. Amacımız bu çalışma ile ileride nelerle yüzleşeceğimizi bir kez daha göstermek ve dikkat çekmek " dedi.

Denizhan Özer hakkında:
Çalışmalarını Londra ve İstanbul'da yürüten bir sanatçı ve küratördür. Üniversite eğitiminden sonra İngiltere ve Türkiye'de birçok sanat grubu ve derneğin kuruluşunda rol almış, işleri uluslararası sergi ve bienallerde gösterilmiştir. 1998'den beri yurtiçinde ve yurt dışında birçok serginin organizasyonunu gerçekleştirmiştir. Son olarak Koridoor Çağdaş Sanat Programlarını kurmuştur.

Program:
Yer: Daire Sanat
Sergi: GEÇMİŞ TÜKENDİ, ŞİMDİ FATURAYI ÖDE
Sanatçılar:
Aslı Özok (Resim)
Can Ertaş (Video)
Ceren Selmanpakoğlu (Enstalasyon)
Elçin Acun (Fotoğraf)
Özlem Şimşek (Fotoğraf)
pet05 (Grafiti)
Yıldız Yüksel (Fotoğraf)
Tarih: 18 Mart - 25 Nisan / 18 March - 25 April
İletişim: 0212 244 12 68
www.dairesanat.com

Diğer Sergi Haberleri
Zamanın Görünen Yüzü: Saatler, 13 Mart-28 Haziran
"Geçmiş Tükendi, Şimdi Faturayı Öde", 18 Mart - 25 Nisan
İnsan - Doğa - Strüktür, 24 Mart-22 Nisan
"Yankı / Echo", 10 Mart – 12 Nisan
Hakan Cingöz, 5-26 Mart
Shoe Art İstanbul 2008 Dev Ayakkabı Heykelleri
Tespih ve Hat Sergisi, 1 - 26 Eylül
"Gölgeye Övgü", 22 Ocak-6 Mayıs
"Safkan Yansımalar", 4 Şubat - 26 Nisan
"Mustafa Orkun Müftüoğlu", 12 Mart - 12 Nisan