07 Mayıs 2009
         

Kenny G: Arif Mardin Tribute Konseri, 2 Mayıs

Grammy ödüllü saksafon virtüözü Kenny G, Arif Mardin Tribute Konseri için 2 Mayıs 2009 Cumartesi günü, konuk sanatçılar Behzat Gerçeker ve güçlü yorumcu Işın Karaca ile birlikte TİM Show Center'da sahne alacak.

Kenneth Gorelick ya da bilinen sahne adıyla Kenny G muhteşem bir konser vermek üzere ülkemize geliyor. Grammy ödüllü, romantizmin modern virtüözü Kenny G,
2 Mayıs 2009 tarihinde TİM Maslak SHOW CENTER'da yapılacak olan Arif Mardin Tribute gecesinde tüm dinleyicileri notaların sihirli dünyasına sürükleyecek.

Usta müzisyene sahnede Behzat Gerçeker ve güçlü yorumcu Işın Karaca ile birlikte konuk sanatçı olarak eşlik edecek.

Seattle Washington doğumlu Kenny G; müzik kariyerine 1973 yılında henüz 17 yaşındayken Barry White'ın Love Unlimited Orkestrası'nda saksafon çalarak başladı. 1982 yılında Arista Records ile albüm anlaşması yapan sanatçı bugüne kadar Andrea Bocelli, Whitney Houston, Natalie Cole, Toni Braxton, Michael Bolton, Celine Dion, Aretha Franklin gibi isimlerle ortak çalışmalara imza attı. 6. stüdyo albümü 'Breathless' dünya çapında 15 milyondan fazla satarak 'tüm zamanların en çok satan enstrümantal albümü' ünvanını kazanarak tarihe geçmeyi başardı. 1997 yılında The Moment albümünde yer alan 'Havana' isimli şarkısı ünlü DJ Todd Terry tarafından remixlendi ve ilginç bir şekilde dans kulüplerinde ve dans listelerinde uzunca bir zaman Kenny G fırtınası estirdi.

Kenny G, yirminci yüzyılın en önemli müzik yapımcısı ve aranjörlerinden biri olan Arif Mardin Tribute gecesinde yer alacağı için gurur duyduğunu ve heyecanlandığını belirtiyor ve bu gece ile dünyaca ünlü Arif Mardin'e söyleyemediği "hoşça kal"ını en güzel şekilde müziğiyle ifade etmeye çalışacağını söylüyor.

Biletler: Biletix 167 - 140 - 112 - 84 (balkon orta) - 56 (balkon yan) TL
Tarih:
2 Mayıs 2009 Cumartesi
Yer: Türker İnanoğlu Maslak Show Center (TİM)
Saat:
21.00

Diğer Müzik Haberleri
37. Uluslararası İstanbul Müzik Festivali, 5-30 Haziran
Jane Birkin, 21 Nisan
Depeche Mode, 14 Mayıs
Kenny G: Arif Mardin Tribute Konseri, 2 Mayıs
Buena Vista Social Club, 28-29 Nisan
Jay Jay Johanson, 18 Nisan
Buena Vista @ Hilton Convention, 10 Nisan
CSO'dan 2009'a yıldızlı karşılama, Aralık 2008-Nisan 2009
16. İzmir Avrupa Caz Festivali, 2-13 Mart
Romantizmin Doruğunda, 8 Ekim-24 Aralık