02 Haziran 2009
         

"Uzak renkler", 28 Mayıs - 12 Haziran

Yıllardır gezdiği ülkelerdeki farklı yüzleri fotoğraflayan İbrahim Ethem Temo’nun ilk kişisel sergisi “Uzak Renkler” 28 Mayıs-12 Haziran 2009 tarihleri arasında Beşiktaş Kültür Merkezi’nde....

İbrahim Ethem Temo, beş yıldan uzun süredir on bir ülkede çektiği insan, kültür ve doğa fotoğraflarından oluşturduğu ilk kişisel sergisi "Uzak Renkler" ile Beşiktaş Kültür Merkezi'nde fotoğraf tutkunlarıyla buluşuyor.

Amerika'dan Asya'ya, değişik coğrafyalarda yaşayan halkların portrelerini çeken İbrahim Ethem Temo, fotoğraflarında doğa kesitlerine de yer veriyor. Sergisinde portre ve doğa fotoğraflarının yanı sıra tanıştığı kültürlerin gündelik yaşamlarını da ele alan İbrahim Ethem Temo, fotoğrafın konu edilen toplumu tamamlaması gerektiğini düşünüyor. Fotoğrafçının objektifine takılan kareler arasında Peru'nun çocukları, çobanları, Tayland'ın kadınları, Kamboçya kırsalının çocukları, İnka gençleri, Amerika'da bir düğünde gelin-damat ve nedime-sağdıçları, Küba'nın delikanlıları bulunuyor.

Ayrıca sergi fotoğraflarından ve fotoğrafları anlatan kısa notlardan bir kitap oluşturan İbrahim Ethem Temo, kitabının satışından elde edilecek tüm geliri Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı' na bağışlayacak.

Dünyanın dört bir yanındaki renkleri, insanları, kültürleri bir arada toplayan "Uzak Renkler" fotoğraf sergisi 28 Mayıs-12 Haziran 2009 tarihleri arasında Beşiktaş Kültür Merkezi'nde

Diğer Sergi Haberleri
"Uzak renkler", 28 Mayıs - 12 Haziran
"Bir Osmanlı, Bir Selçuklu...", 1 - 20 Haziran
"Transparent City & Architecture Of Density", 01 Mayıs – 25 Temmuz 2009
"LİZBON Bir Başka Şehirden Hatıralar", 14 Mayıs - 14 Temmuz
Zamanın Görünen Yüzü: Saatler, 13 Mart-28 Haziran
"Gerçek - Yansıma - Yanılsama", 11 Mayıs - 11 Haziran 2009
Köseoğlu ve Tanık Resim Sergisi, 5 - 23 Mayıs
"Zamanın Ruhu", 28 Nisan - 21 Mayıs
"Karışık Sergi", 16 Nisan - 17 Mayıs
Sadi Diren Retrospektif Sergisi, 1 Nisan - 16 Mayıs