18 Haziran 2009
         

Dream Theater, 4 Temmuz

Yirmi yılı aşkın başarılı kariyerleri, her biri dünyanın en yetenekli müzisyenlerinden olan grup elemanları ve Progressive müziğin tekrar yükselişini sağlamış albümleri ile tanınan Dream Theater muhteşem performanslarından birini sunmak üzere 4 Temmuz'da Vera Müzik ve CTP organizasyonu , TUBORG'un katkılarıyla Maçka Küçükçiftlik Park'ta bir kez daha hayranlarının karşında olacak.

Logolarını da isimlendiren Majesty ismiyle müzik yapmaya başlayan Berklee'li çekirdek kadro üyeleri John Petrucci, Mike Portnoy ve John Myung 80'li yılların ortalarında Dream Theater adıyla sahnedelerdi. Karakteristik vokal James Labrie'nin de ekibe katıldığı "Images and Words" yani henüz ikinci albümleriyle altın plak kazanan grup, kariyerleri süresince her albümlerinde milyonluk satış rakamlarına ulaştı.

Progressive müziğin daha geniş kitlelere yayılmasındaki en önemli paya sahip olan Dream Theater; teknik olduğu kadar yaratıcı, uzun olduğu kadar sürükleyici albüm ve şarkılara imza attı. Türkiye de dahil olmak üzere onlarca ülkede grubun resmi fan klüpleri açıldı. Dünyanın önde gelen müzik dergileri ve platformları tarafından hem grup hem de müzisyenleri adına birçok ödüle layık görüldüler. Dünya çapında verdikleri, uzun setlerden oluşan, enstrümantal şovlar ve emprovize performanslarla bezeli konserlerinin canlı kayıtlarıyla da platin plak grup, 23 Haziran tarihinde ikinci kez Roadrunner etiketiyle piyasaya çıkacak olan 10. stüdyo albümleri "BLACK CLOUDS & SILVER LININGS" turnesi kapsamına bir kez daha İstanbul'da sahne alacak. Konser öncesi özel bir sürprizle kült progressive grup CYNIC Türkiye'de ilk kez performans sergileyecek.

Rock müziğin devlerinden Dream Theater ile eşsiz bir müzikal yolculuk yapmak isteyen müzikseverler 4 Temmuz 2009 Cumartesi günü Düş Tiyatrosu perdelerini açtığında Maçka Küçükçiftlik Park'ta yerlerini almış olacak.

Bilet fiyatları
149 TL (Sahne Önü)
74 TL

Diğer Müzik Haberleri
6. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali
Dream Theater, 4 Temmuz
16. Uluslararası İstanbul Caz Festivali, 2-15 Temmuz
Santana, 6 Temmuz
37. Uluslararası İstanbul Müzik Festivali, 5-30 Haziran
Placebo, 23 Haziran
Efes Pilsen One Love Festival 8, 20-21 Haziran
Loreena McKennitt, 13 Haziran
8. Mersin Uluslararası Müzik Festivali, 21 Mayıs-2 Haziran
Miller Freshtival, 30 Mayıs