02 Temmuz 2009
         

Omara Portuondo, 17 Temmuz

Küba ve Latin müziğinin kraliçesi, efsane solist ve yüz binlerin sevgilisi Omara Portuondo, 17 Temmuz'da Fenerbahçe True Blue'da İstanbullularla buluşuyor.

Sanat hayatının 60. yılını kutlayan müzisyen, geride bıraktığı hatıralarını ve müzik deneyimini, dünyada en çok sevdiği şehirlerden birisi olan İstanbul'da hayranlarıyla paylaşmaya geliyor.

Son albümü Gracias'da kendisini en çok etkileyen Küba ve Brezilya şarkılarına yer verecek olan Omara Portuondo, izleyiciye unutulmaz bir Latin müzik şöleni sunacak.

Omara Portuondo'ya eşlik eden müzisyenler arasında Trilok Gurtu, Avishai Cohen, Roberto Fonseca, Jorge Chicoy gibi dünya ustaları yer alıyor.

Ayrıca Omara'ya bu turunda 2 dünya yeteneği daha eşlik ediyor olacak; Pianist Harold Lopez Nussa ve Davulcu Rodney Barretto.

Bu farklı müzik yeteneklerinin hepsini Omara ile sahnede birleştiren tek bir ortak amaç var; Küba'nın en ünlü divası haline gelmiş, temsil ettiği müziğin yarım asırdır dünyadaki tek figürü olan Omara Portuondo'yu onurlandırmak.

İstanbul'da bir ilke imza atarak, dünyaca ünlü isimleri Anadolu Yakası'nda Fenerbahçe True Blue'da müzikseverlerle buluşturacak olan Türkiye'nin önde gelen organizasyon şirketlerinden UNILIFE, 17 Temmuz Cuma akşamı Latin müziğinin divası Omara Portuondo'yu muhteşem bir açıkhava ambiyansında müzikseverlerle buluşturacak.

Biletler Biletix'ten 130TL - 100 TL - 80 TL ve 50 TL olarak dört ayrı kategoride satışa sunuldu.

Kapı Açılışı: 20:00
Sahne Performans: 21:30

Diğer Müzik Haberleri
Rock'n Coke 2009, 17-19 Temmuz
Omara Portuondo, 17 Temmuz
6. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali
Dream Theater, 4 Temmuz
16. Uluslararası İstanbul Caz Festivali, 2-15 Temmuz
Katy Perry, 9 Temmuz
Santana, 6 Temmuz
37. Uluslararası İstanbul Müzik Festivali, 5-30 Haziran
Placebo, 23 Haziran
Efes Pilsen One Love Festival 8, 20-21 Haziran