04 Ağustos 2009
         

Jose Feliciano

Jose Feliciano, 13-14 Ağustos

Dünyanın yaşayan en büyük gitaristi olarak nitelendirilen, Porto Rikolu şarkıcı ve gitarist Jose Feliciano, Behzat Gerçeker & Enbe Orkestrası ile 13 Ağustosta Turkcell Kuruçeşme Arena'da 14 Ağustosta da Yıldızlı Turkcell Geceleri'nde Bodrum Antik Tiyatro'da hayranları ile buluşacak.

Dünyanın en güzel manzaralı sahnesinden, büyülü sesini Boğaz'a yansıtacak olan Feliciano ve Türkiye'nin en başarılı müzisyenlerini bir araya toplayan Behzat Gerçeker & Enbe Orkestrası, müzik yolculuklarına Bodrum'da devam edecekler. Turkcell Kuruçeşme Arena ve Bodrum Antik Tiyatro'da birer gün arayla müzik ziyafeti yaşanacak.

Bugüne kadar Barry White, Richard Clayderman, Goran Bregoviç, Pavarotti, Domingo ve Monica Molina ile konserler veren ENBE Orkestrası' nın kadrosunda Türkiye'den ve yurtdışından birçok önemli müzisyen yer alıyor. Bu müzisyenlerin yanı sıra aranjör Ozan Doğulu, Erdem Kınay, Mustafa Ceceli ve Sinan Akçıl birçok projede Enbe ile birlikte çalıştı.

Enbe Orkestrası'nın şefi Behzat Gerçeker, Orkestrası'nın kaliteli müzik dinlemek isteyen müzikseverlerle buluşmak amacıyla yola çıktığını projeye destek veren tüm müzisyenlere minnettar olduğunu ve son sözü müzikseverlerin söyleyeceğini ifade ediyor.


JOSE FELICIANO HAKKINDA KISA KISA

* "Guitar Player" dergisinin "UstalarGalerisi"ne yerleştirdiği ve beş yıl boyunca "En İyi Pop Gitaristi" ödülünü verdiği, Grammy Ödülü gibi bir çok ödüle hak kazanan bir yıldız Feliciano.

* Doğuştan gözleri görmeyen müzisyen 1945 Porto Rico doğumlu. İlk enstrümanıyla ve müzikle tanışması üç yaşında oldu. Porto Rico'nun "cuatro" adlı geleneksel enstrumanını çaldıktan sonra akordeon ve gitar çalmayı öğrendi.

* Sekiz yaşında kendi bestelerini yapıyordu. 9'unda resital vermeye başlayan Jose, günde 14 saate varan çalışmayla gitarı değişik biçimlerde çalmayı geliştirdi.

* Müzisyen için kilometre taşı özelliği taşıyan üç parça, 1968'de liste başı olan "Light My Fire", "Che Sera" ve ünlü Noel şarkısı "Feliz Navidad"dır.

* Sanatçının 6 Grammy Ödülü bulunuyor.

* "Rain", "Chico and The Man", "California Dreamin", "Destiny", "Affirmation", "Ay Carino", "Ponte A Cantar", "Cuando El Amor Se Acaba" ve "Porque Te Tengo Que Olvidar?" gibi parçaların da olduğu çok sayıda Feliciano ezgisi tüm dünyada dinleyenlerin gönüllerini fethetti.

* Feliciano'nun 65'in üzerinde albümü bulunuyor.


Turkcell Kuruçeşme Arena Gişe: 0212 2633983

Antik Tiyatro Gişe : 0252 3160914

Bilgi Hattı : 0252 3136287

Diğer Müzik Haberleri
6. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali
Jose Feliciano, 13-14 Ağustos
Faith No More, 12 Ağustos
Leonard Cohen, 5-6 Ağustos
Fatboy Slim, 1 Ağustos
Testament, 29 Temmuz
Deep Purple, 20 Temmuz
Unirock Festival 2009, 17-19 Temmuz
Rock'n Coke 2009, 17-19 Temmuz
Omara Portuondo, 17 Temmuz