31 Mart 2009
         

  "Maya", 20 Mart - 11 Nisan

17 Mart 2009

Garage of Art, 20 Mart 11 Nisan 2009 tarihlerinde Çağdaş Türk Resmi'nin öndegelen isimlerinden Erkan Özdilek'in tuval üzerine farklı teknikleri ve doğal malzemeleri kullanarak oluşturduğu son dönem çalışmalarını içeren''MAYA'' kişisel resim sergisine ev sahpliği yapıyor...

Sanatçı çalışmaları ve sergisiyle ilgili olarak '' Çalışmalarımda hep kendime ait olan bir söylemi oluşturmayı deniyorum; bunların hepsini bir bütünün parçaları olarak düşünüyorum. Önemli olan söylemi-kavramı taşıyacak olguyu yakalamak. Son zamanlarda üzerine çalıştığım kavram avcılığı doğal olarak birbiriyle organik bir yapı içerisinde. Bunu strüktürel bir yapı olarak düşünebiliriz.

"Maya" bu sergiye ait bir yoğunlaşma. İnsanların hayatına girmiş bir medium var. Kağıt: kitaplar, gazeteler, paketler, defterler, resim kağıtları, tuvalet kağıtları vs. bunların tümü doğal ağaç. Yükleri ağır, mayaları temiz ve doğallar. Bende kağıdın hamuruna göz diktim, düşlerim uçuşmasın belgelensin diye. Kağıt hamuruna çizmedim, düşüncelerimi mayaladım. Kendimce bir maya çaldım. Tuval yüzeyinde de yansımalarını göreceğiz. Renklerle devinim, kağıt hamurunun renge dönüşümü, uzun uzun çizgiler göreceğiz, bir kompozitörün notalarını bekleyen. Kendince notalarını arayan sağa sola gidip gelen çizgiler ve yalnız kalmış nota imgeleri'' yorumunu yapıyor.

*Sergi Pazar hariç hergün 10.00-18.00 arası ziyaret edilebilir.

Diğer Sergi Haberleri
Aile içi şiddeti belgeleyen sergi
Hepimiz Warhol'uz hepimiz Björk'üz
BMW sanat için gazlıyor
Savaş karşıtı fotoğraf sergisi
Karanlıktaki Günebakanlar
Paris'te 'çılgın' bir Amerikalı: Warhol
Arap ülkelerinde sergi açmak istiyor
Siz olmadan, sanat olmaz!
Gizli Saklı Atölye'de sergi
Geçmişi özlem ile anan sergi