02 Nisan 2009
         

  Gürsel son kitabını sergiyle tanıtıyor

19 Mart 2009

Yazar Nedim Gürsel'in "Hatırla Barbara" eserinin tanıtımı için düzenlenecek "Hatırla Barbara" sergisi, 26-Mart 10 Nisan Notre Dame De Sion Lisesi, 14-24 Nisan Saint Joseph Lisesi'nde açılıyor.

Uluslararası edebiyat çevrelerinde yankı yaratan dünyaca ünlü yazar Nedim Gürsel'in Gürsel'in Fransa hatıralarından bahsettiği ve Doğan Kitabevi'nden çıkan son kitabı "Hatırla Barbara"nın tanıtımı, 26 Mart -10 Nisan tarihleri arasında Notre Dame De Sion Lisesi'nin Pergel İnşaat A.Ş.-Minimale Mimarlık A.Ş. tarafından yenilenen sergi salonunda büyük bir sergiyle yapılacak.

Sergide "Hatırla Barbara" dışında, İbrahim Öğretmen / Sipa Press'in çeşitli yıllarda Paris'te çektiği Nedim Gürsel fotoğrafları, Nedim Gürsel'in Fransa'da bulunduğu bazı şehirleri içeren Sipa fotoğrafları, Nedim Gürsel'in Fransa'ya yerleştiğinden beri Fransızca'ya çevrilen 20'den fazla kitabı, Fransız basınında çıkan yazılar ve daha başka şahsi belgeler sergilenecek. Aynı sergi 14-24 Nisan tarihleri arasında yine Pergel İnşaat A.Ş ve Minimale Mimarlık A.Ş. sponsorluğunda ise Saint Joseph Lisesi'nde tekrarlanacak.

Diğer Sergi Haberleri
Büyük İstanbul Resmi ve Haydar Özay Roma'da
Günün ajandası
Millet, Sine-i Millet'i sevdi
'40 İstasyon' sergisi Ankara'ya geldi!
Aile içi şiddeti belgeleyen sergi
Hepimiz Warhol'uz hepimiz Björk'üz
BMW sanat için gazlıyor
Savaş karşıtı fotoğraf sergisi
Karanlıktaki Günebakanlar
Paris'te 'çılgın' bir Amerikalı: Warhol